SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Książę Harry otrzyma "znaczącą kwotę" odszkodowania od wydawcy "Daily Mirror"

Brytyjski książę Harry otrzyma "znaczącą kwotę" odszkodowania w ramach ugody zawartej z wydawcą dziennika "Daily Mirror" w sprawie dotyczącej podsłuchów i innego niezgodnego z prawem zbierania informacji - przekazał w piątek jego prawnik David Sherborne.

fot. Shutterstock.comfot. Shutterstock.com

Mirror Group Newspapers (MGN) - wydawca "Daily Mirror", "Sunday Mirror" i "People" - ma pokryć wszystkie koszty prawne księcia Harry'ego, począwszy od początkowej płatności w wysokości 400 tys. funtów.

W grudniu 2023 roku sąd przyznał już Harry'emu 140,6 tys. funtów odszkodowania za 15 artykułów, które powstały między końcem 2003 roku a kwietniem 2009 roku w efekcie podsłuchiwania jego telefonu bądź innego niezgodnego z prawem zbierania informacji. Sąd orzekł, że gazety MGN w latach 2006-2011 na szeroką skalę stosowały podsłuchy i inne nielegalne sposoby zbierania informacji i odbywało się to za wiedzą dyrektorów wydawnictwa.

Nowa ugoda dotyczy naruszenia prywatności księcia w związku z kolejnym 115 artykułami. "MGN zapłaci księciu Sussex znaczącą dodatkową kwotę tytułem odszkodowania i pokryje wszystkie koszty związane z jego roszczeniem" - powiedział Sherborne w piątek w sądzie.

Z kolei wydawca oświadczył, że jest zadowolony z osiągnięcia porozumienia, które "daje naszej firmie dalszą jasność, aby iść naprzód po wydarzeniach, które miały miejsce wiele lat temu i za które przeprosiliśmy".

Harry, młodszy syn króla Karola III, był jednym z kilku celebrytów, którzy wnieśli pozew przeciwko MGN, oskarżając wydawnictwo o bezprawne ingerowanie w ich życie prywatne w celu opublikowania artykułów.

W zeszłym roku sąd zakwalifikował do rozpatrzenia w procesie 33 artykuły spośród prawie 150 wymienionych w pozwie, z czego później uznał, że 15 powstało w wyniku bezprawnego gromadzenia informacji. Dodatkowe 115 artykułów, które znalazły się w pozwie, mogły być przedmiotem kolejnego procesu, gdyby nie doszło do ugody.

"Po naszym zwycięstwie w grudniu, Mirror Group w końcu uznało resztę mojego roszczenia, które składałoby się z kolejnych dwóch procesów, dodatkowych dowodów i 115 kolejnych artykułów. Wszystko, o czym mówiliśmy, że działo się w Mirror Group, faktycznie miało miejsce, a nawet w znacznie gorszym stopniu, jak orzekł sąd w swoim niezwykle obciążającym wyroku" - przekazał Harry w oświadczeniu, które zostało odczytane w sądzie przez jego prawnika.

Dołącz do dyskusji: Książę Harry otrzyma "znaczącą kwotę" odszkodowania od wydawcy "Daily Mirror"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rude oreo
obrzydliwość
odpowiedź