SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejny dziennikarz przechodzi z Radia 357 do Trójki

Kuba Jonczyk, szef podcastów Radia 357, odchodzi z internetowej rozgłośni - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarz ma dołączyć do radiowej Trójki.

Kuba Jonczyk, fot. Kuba Jonczyk Kuba Jonczyk, fot. Kuba Jonczyk

- Na razie mogę potwierdzić odejście z Radia 357 z końcem marca - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Kuba Jonczyk. Jednak na zamkniętej grupie dla patronów poinformował, że przechodzi do Trójki: „Od zawsze mam (…) niezachwianą wiarę w misję i sens istnienia mądrych i jakościowych mediów publicznych, która zrodziła we mnie pragnienie zmierzenia się z niełatwym i jednocześnie arcyciekawym wyzwaniem, jakim jest praca dla Polskiego Radia. Dlatego odpowiedziałem na ogłoszenie Agnieszki Szydłowskiej w jej mediach społecznościowych”. 

Zapytaliśmy o komentarz Agnieszkę Szydłowską, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 

Przed odejściem Jończyk poprowadzi jeszcze dwa wydania audycji „Wszystkie nieprzespane noce” (14 i 28 marca).

Kuba Jonczyk współpracuje z Radiem 357 od kwietnia 2021 roku. Jest szefem podcastów, odpowiada także za cotygodniową playlistę. Prowadzi również autorską audycję „Wszystkie nieprzespane noce”.

Kuba Jonczyk żegna się z 357

Wcześniej przez ponad sześć lat Kuba Jonczyk pracował w grupie Wirtualna Polska. Opowiadał tam m.in. za podcasty, czy występował jako digital producent w O2. Był także w akademickim Radiu Kampus.

To kolejne odejście z Radia 357 w ostatnich tygodniach. Jak informowaliśmy, dziennikarka kulturalna Katarzyna Borowiecka postanowiła wrócić do radiowej Trójki.

Z Radiem 357 rozstał się także Ernest Zozuń, od niedawna prowadzący „Oko na świat” w TVP Info. - Próbowaliśmy zmniejszyć zaangażowanie Ernesta u nas, ograniczając je do cyklu „Radio Świat” - ale Ernest nie skorzystał z tej propozycji - opisywał zarząd stacji. 

Czytaj także: Wojciech Zawioła w radiowej Trójce

Na początku lutego b.r. z Radiem 357 pożegnała się dziennikarka Maria Guzek. Od kilku tygodni jest reporterką programu informacyjnego „19.30” w TVP.  

Radio 357 zostało uruchomione jesienią 2020 roku, a stałe nadawanie zaczęło w styczniu 2021 roku. Spółka zarządzająca rozgłośnią w 2022 roku zwiększyła przychody o 27 proc. do 13,3 mln zł, więcej zarobiła zarówno z wpłat od słuchaczy, jak i reklam. Jej zysk netto, który zmalał z 508,5 do 455,7 tys. zł, w całości zasilił kapitał zapasowy. 

Czytaj także: Michał Nogaś wicedyrektorem Trójki

Natomiast w ub.r. rozgłośnia osiągnęła wzrost przychodów o 9,1 proc. do 14,1 mln zł. Suma wpłat od patronów sięgnęła 10,62 mln zł, o 8,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Przychody od sponsorów i reklamodawców wzrosły o 12,8 proc. do 2,91 mln zł, a ze sprzedaży gadżetów - o 3,8 proc. do 621,3 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Kolejny dziennikarz przechodzi z Radia 357 do Trójki

59 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Coś mi się wydaje że wkrótce nastąpi exodus
46 11
odpowiedź
User
FanKlup PanaCzapeczki
Siedziba Fajnych Słuchaczy z Wielkich Miast w Czarnych Rurkach i Czarnej Koszulce przenosi się pod inny adres?
50 28
odpowiedź
User
Rzulta morda
Dziennikarze odchodzą... Smrodek z ZAIKSem... Co jeszcze?
38 20
odpowiedź