SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Nogaś wicedyrektorem Trójki. Odszedł z „Gazety Wyborczej”. Z Radiem Nowy Świat pożegnał się SMS-em

Michał Nogaś został dziś wicedyrektorem Trójki - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Majcher, redaktor naczelny i likwidator Polskiego Radia. Nogaś rozstaje się z „Gazetą Wyborczą” oraz internetowym Radiem Nowy Świat. 
 

Michał Nogaś, fot. Wyborcza.pl Michał Nogaś, fot. Wyborcza.pl

Michał Nogaś wraca do Programu Trzeciego Polskiego Radia, gdzie pracował przez 16 lat. Odszedł w 2016 roku w związku ze zmianami w mediach publicznych wprowadzanymi przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. 

Michał Nogaś wicedyrektorem Trójki

Nogaś zostanie wicedyrektorem Trójki. Będzie wspierał Agnieszkę Szydłowską, która od połowy stycznia b.r. kieruje stacją. Wcześniej wiceszefem PR3 był Dawid Wildstein.

- Jestem przekonany, że profesjonalizm, kreatywność, pasja i miłość do radia Michała Nogasia spowodują, że Trójka ponownie stanie się wyjątkowym miejscem na radiowej mapie Polski – mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

- Mam poczucie, że wracam do domu. Wiem, że przed nami ciężka praca i to jest ten moment, w którym trzeba odbudować Trójkę - ale stworzyć nowe radio, a nie kopiować znane wzorce. Jak mówiła Agnieszka Szydłowska, to będzie ewolucja, a nie rewolucja. Bardzo liczymy na zaufanie - mówi Michał Nogaś. 

- Z Michałem poznaliśmy się w radiowej Trójce i niezliczoną ilość razy współpracowaliśmy przy różnego rodzaju programach. Dlatego wiem, że mogę liczyć na jego profesjonalizm i kreatywność w każdym radiowym aspekcie. Takiego współpracownika potrzebuję w tym ważnym momencie – dodaje Agnieszka Szydłowska, redaktorka naczelna Programu Trzeciego Polskiego Radia.

CZYTAJ TEŻ: Agnieszka Szydłowska bez swojej audycji w Trójce. „To miejsce z zatraconą energią”

Michał Nogaś po odejściu z Trójki pracował w „Gazecie Wyborczej”. Był dziennikarzem działu kultura, a także jednym z prowadzących "8:10. Podcast Gazety Wyborczej". Pierwszy wicenaczelny „GW” Roman Imielski przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że Nogaś rozstaje się z „Wyborczą”, ale możliwe, że w przyszłości będą współpracował w mniejszym zakresie. Michał Nogaś należał także do zespołu Radia Nowy Świat. 

Michał Nogaś nagle znika z Radia Nowy Świat. Przeprasza dotkniętych

Na swoim fanapage’u facebookowym Michał Nogaś potwierdził, że powrót do Trójki oznacza dla niego pożegnanie z „Gazetą Wyborczą”. - Spotkałem tam wspaniałych ludzi, którym chciałbym podziękować za wszelką pomoc, przyjaźń, doskonałą współpracę i szansę na rozwój. „Wyborcza” była moim miejscem pracy, miałem czas i możliwość pożegnać się w dobrej atmosferze z szefostwem i koleżankami oraz kolegami z redakcji - opisał.

Nogaś kończy też współpracę z Radiem Nowy Świat. Rozgłośnia zaznaczyła, że poinformował o tym jej szefową Magdę Jethon SMS-owo. - W związku z powyższym informujemy o zmianach w ramówce. W najbliższą niedzielę 11 lutego br. wyjątkowo Mateusz Andruszkiewicz poprowadzi 2-godzinne wydanie audycji „Nie tylko hip-hop”. Od teraz, w każdą środy od 22.00-24.00 Kacper Siedlecki zaprasza na „Musicalowe opowieści” - zapowiedziała stacja.

CZYTAJ TEŻ: Szefowie Polskiego Radia nie planują masowych zwolnień. “Nie przyszliśmy z grupą znajomych i rodzinami”

- Niestety, czego żałuję, nie mogłem tego zrobić w miejscu, z którym współpracowałem przez ostatnie trzy lata i które na zawsze zostanie dla mnie ważne, czyli z Radiem Nowy Świat. Nie miałem możliwości pożegnać się ze współpracownikami oraz – na antenie – ze Słuchaczkami i Słuchaczami - przyznał Michał Nogaś. Zaznaczył, że o swoim odejściu poinformował „w pierwszym możliwym momencie i jedynym możliwym trybie”.

- Dlatego tą drogą dziękuję za wszystkie spotkania, a tych, którzy poczuli się dotknięci, przepraszam. Dziękuję - podkreślił.

 

Ostatnio podawaliśmy, że Robert Kosicki nie będzie dłużej sekretarzem Programu III Polskiego Radia, bo przechodzi do Czwórki. - Adam Sobieraj pełni obowiązki sekretarza anteny, ale nominalnie jest zastępcą sekretarza - mówiła nam Agnieszka Szydłowska. 

Według badania Radio Track, od stycznia do grudnia 2023 udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 2 proc. 

Czytaj także: Doda w nowej audycji RMF FM

Czytaj także: Kolejni reporterzy terenowi odchodzą z RMF FM

Dołącz do dyskusji: Michał Nogaś wicedyrektorem Trójki. Odszedł z „Gazety Wyborczej”. Z Radiem Nowy Świat pożegnał się SMS-em

97 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fir3r
Fajnie-fajnie jednakże wszystko trwa jak przed zmianami
27 9
odpowiedź
User
A.
Chciałabym zobaczyć minę byłej prezeski. Na komisji senackiej w 2020 r. Nogaś przewidział, że prezeska zniszczy Trójkę i będzie jej historycznym grabarzem.
45 30
odpowiedź
User
Słuchacz
No to teraz do dzieła!
25 22
odpowiedź