SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Pekao S.A. partnerem Wielkiej Wyprawy Maluchów dla Dzieci

W piątek, 5 lipca rozpoczęła się tegoroczna odsłona Wielkiej Wyprawy Maluchów dla Dzieci. Jednym z partnerów wydarzenia jest Bank Pekao S.A.

Tegorocznym celem Wielkiej Wyprawy Maluchów dla Dzieci jest zebranie pieniędzy dla najmłodszych poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, a także na edukację dzieci w temacie bezpieczeństwa na drodze. 80 maluchów wyruszyło spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w samo południe. Środki będą zbierane m.in. poprzez licytacje i serwis Zrzutka.pl.

Inicjatywa polega na tym, że kilka pokoleń polskich mistrzów kierownicy przez kilkanaście dni podróżuje Maluchami po Europie. Ich trasa rozpoczęła się w piątek, 5 lipca br. pod Pałacem Kultury i Nauki. Trasa liczy 3200 km i prowadzi przez 8 krajów. Pierwszy nocleg zaplanowano w Zatorze, po 350 kilometrach jazdy. Trasa będzie wiodła przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bośnię i Hercegowinę, Serbię, Chorwację i Włochy. Cel podróży to Monte Cassino, gdzie auta dojadą 12 lipca. Finał akcji zaplanowano na 19 lipca w Krakowie.

 

Kolejną Wielką Wyprawę Maluchów dla Dzieci wyprowadzili na trasę giganci motorsportu, a wśród nich Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Maciej Wisławski, Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz i Bartosz Ostałowski.  
Przed rokiem Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci dojechała z Bielska-Białej do Monte Carlo i zebrała ponad dwa miliony złotych. W tym roku pojedzie jeszcze dalej, bo aż do Monte Cassino, a uczestnicy chcą podwoić kwotę, którą udało im się zebrać podczas pierwszej edycji.

Realna pomoc to w głównej mierze środki zbierane podczas wyprawy. 

Zbiórka w serwisie „Zrzutka.pl”, dostępna pod adresem: https://zrzutka.pl/wielkawyprawamaluchow/s/pekao.

Bank Pekao S.A. partnerem

Wśród partnerów wydarzenia znajduje się Bank Pekao S.A., który często wspiera i chętnie angażuje się w tego typu inicjatywy.