SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kulisy konfliktu wydawnictwa Vogel z ASP

Jeszcze w ubiegłym roku oba wydawnictwa rozmawiały o wspólnym wydaniu poradnika komputerowego

Jak już wczoraj informowaliśmy wydawnictwo Vogel Burda Communications pozwało do sądu wydawnictwo Axel Springer Polska. W pozwie Vogel wnioskuje o zaprzestanie wydawania nowego tytułu komputerowego Axel Springer Polska - "Komputer Świat Testy", które na rynku pojawiło się 23 marca 2005 roku.

VBC Polska oskarżył ASP o naruszenie 7 przepisów z ustawy o  zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz generalnie o naruszenie  dobrych obyczajów wydawniczych.

VBC żąda zaprzestania wydawania KS Testy, oświadczenia w prasie przez Springera, ze naruszył przepisy o nieuczciwej konkurencji oraz 10.000 zł na Muzeum Powstania Warszawskiego.

Tymczasem jak dowiedział się wortal Wirtualnemedia.pl od października 2004 trwały rozmowy pomiędzy VBC i ASP na temat wspólnego przedsięwzięcia -  wydawania poradnika dla kupujących sprzęt elektroniczny.

- Każde z wydawnictw miałoby dać do projektu swoje największe walory - my rangę, jakość i zakres testów, Springer - zasięg. Po kilku tygodniach Springer odrzucił możliwość współpracy uznając projekt za nieciekawy. Po czym - wiedząc z rozmów o dacie startu naszego CKT i jego tytule - w marcu wyprzedzili nasz start o jeden tydzień i nazwał swoje czasopismo KS Testy - powiedział nam Jerzy Karwelis prezes wydawnictwa Vogel.

Przypomnijmy, ze 30 marca na rynku pojawił się "Chip Komputer Test", który ma ten sam profil co "Komputer Świat Testy".

"Chip Komputer Test" jest zrobiony na licencji niemieckiej z VBH "Test & Kauf" ukazującego się od listopada 2004 roku i to stamtąd pochodzą wszelkie rozwiązania logotypów i okładek.

- W Niemczech nie spotkały się one z żadną prawną reakcją ze strony Springera - dodał Karwelis.

A jaka jest Państwa opinia  w tej sprawie?

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kulisy konfliktu wydawnictwa Vogel z ASP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl