SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kurator u wydawcy „Dziennika Wschodniego” ma ustanowić zarząd spółki

Na początku grudnia lubelski sąd ustanowił kuratora w spółce Corner Media wydającej „Dziennik Wschodni”. Kurator jest niezbędny dla ustalenia nowego zarządu, bo w firmie trwa konflikt między większościowym udziałowcem a redakcją. - Od ponad dwóch lat nie spółka ma zarządu - mówi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny dziennika i mniejszościowy udziałowiec wydawnictwa.

Większościowym udziałowcem Corner Media jest Tomasz Kalinowski, posiadający obecnie 73 proc. udziałów w spółce. Krzysztof Wiejak ma 10 udziałów, pozostałe należą do innych osób z redakcji.

Na początku br. pozostający w sporze z redakcją Kalinowski złożył wniosek o likwidację spółki Corner Media, uzasadniając, że jako większościowy udziałowiec nie otrzymywał danych na temat kondycji i wyników finansowych spółki. Teraz w KRS pojawił się wpis o ustanowieniu kuratora, którym jest Leszek Kukawski.

Krzysztof Wiejak w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl mówi, że do spółki nie dotarło jeszcze pismo określające zakres uprawnień kuratora. - Na razie wiemy tyle tylko, co przeczytaliśmy w KRS - mówi nam Wiejak.

Podkreśla, że spółka wydająca „Dziennik Wschodni” jest w dobrej kondycji finansowej i nie ma mowy o jej upadłości. – Tutaj chodzi tylko o ustanowienie zarządu w spółce, która nie ma władz od ponad dwóch lat - komentuje Wiejak.

„Dziennik Wschodni” trafił do spółki Corner Media w 2014 roku, po tym, jak dotychczasowy wydawca (Media Regionalne) został kupiony przez Polska Press Grupę, a UOKiK nakazał nowemu właścicielowi sprzedaż tytułu w ciągu roku. Do Mediów Regionalnych oprócz „Dziennika Wschodniego” należało wówczas jeszcze osiem innych dzienników regionalnych („Echo Dnia”, „Gazeta Codzienna Nowiny”, „Gazeta Lubuska”, „Gazeta Pomorska”, „Gazeta Współczesna”, „Głos - Dziennik Pomorza”, „Kurier Poranny”, „Nowa Trybuna Opolska”), dwa płatne i trzy bezpłatne tygodniki, a także 50 serwisów internetowych oraz pięć drukarni.

Średnie rozpowszechnianie płatne razem „Dziennika Wschodniego” w sierpniu br. wyniosła 3 161 egz.
 

 

Dołącz do dyskusji: Kurator u wydawcy „Dziennika Wschodniego” ma ustanowić zarząd spółki

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Qwertyk
Niech większościowy udziałowiec wykupi mniejszościowych i po kłopocie.
odpowiedź