SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lech Kaczyński Człowiekiem 30-lecia „Wprost”, nagrodzono też trzy państwowe spółki

Tytuł Człowieka 30-lecia „Wprost” przyznano byłemu prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu, a także Katarzynie Figurze, Ryszardowi Florkowi i Anicie Włodarczyk. Człowiekiem Roku 2021 według tygodnika został Robert Lewandowski, a specjalne nagrody na 40-lecie pisma otrzymały PKN Orlen, PKO BP i Totalizator Sportowy, które były wśród partnerów i mecenasów gali.

Gala tygodnika "Wprost", fot. TVP InfoArticle

Specjalne tytuły Człowiekiem 30-lecia „Wprost” przyznano w związku z jubileuszem nagrody Człowieka Roku „Wprost”: po raz pierwszy przyznano ją za 1991 rok.

W imieniu Lecha Kaczyńskiego, który zginął w 2010 roku w katastrofie smoleńskiej, statuetkę odebrał prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński. W laudacji przypomniał osiągnięcia swojego brata w latach 90. i pierwszej dekadzie obecnego stulecia, odniósł się też do bieżącej sytuacji na Ukrainie.

- Już jako prezydent Polski - popierał Gruzję i Ukrainę w ich staraniach przystąpienia do NATO. 13 lat temu, na wiecu w Tbilisi, wlewał otuchę w serca Gruzinów, gdy ich ojczyznę zaatakowała rosyjska armia - stwierdził Jarosław Kaczyński.

- W płomiennym przemówieniu przypomniał, że obowiązkiem społeczności międzynarodowej jest solidarne przeciwstawienie się rosyjskiemu imperializmowi. „Świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!” 13 lat później widać, jak prorocze to były słowa - dodał prezes PiS.

Jego przemówienie podczas gali było transmitowane na żywo w Polsat News, a z niewielkim opóźnieniem w TVP Info.

Robert Lewandowski Człowiekiem Roku „Wprost”

Tytuł Człowieka Roku „Wprost” za ub.r. dostał Robert Lewandowski. - Jest najlepszą wizytówką Polski na świecie. Naszą marką narodową. Jedynym Polakiem, którego kojarzą mieszkańcy wszystkich kontynentów. Zaczynał od zera. Nie odziedziczył po kimś fortuny, nie miał bogatych krewnych. Nie miał kolegów z branży, znajomości, układów. Wszystko, co zbudował zawdzięcza sobie. Niebywałemu talentowi, szalonej konsekwencji, codziennym trudnym wyrzeczeniom w dążeniu do jednego celu - bycia najlepszym w tym, co się robi - uzasadnił Szymon Krawiec, redaktor prowadzący „Wprost”.

- Jest wzorem do naśladowania dla milionów ludzi. Szczególnie młodych, którzy dopiero zaczynają swoją karierę. Zasypiają z jego plakatem nad łóżkiem, marząc o tym, że pewnego dnia będą tacy jak on, że im też się uda. Jest inspiracją dla nas wszystkich, że mimo wszelkich przeciwności, przegranych, spadków formy można uczciwie odnieść gigantyczny sukces - dodał.

Przyznano też specjalne nagrody na rozpoczynające się 40-lecie tygodnika „Wprost” (jego pierwszy numer ukazał się w grudniu 1982 roku). Tytuł Lider Przemian otrzymał PKN Orlen, Instytucji Zaufania Publicznego - PKO BP, a Mecenasa Sportu i Kultury - Totalizator Sportowy.

- W pierwszym wydaniu tygodnika Wprost, który ukazał się 5 grudnia 1982 roku jego dziennikarze napisali:  „Nie chcemy gubić spraw ważnych i nam bliskich w powodzi słów. Nie chcemy składać deklaracji bez pokrycia.   Jedno możemy obiecać naszym czytelnikom - może to się czasem nie udawać, ale zawsze będziemy się starać pisać w p r o s t.”  Słowa te stały się i stanowią po dziś dzień credo redakcji "Wprost" - podkreśliła Katarzyna Gintrowska, prezes firmy PMPG Polskie Media, do której należy wydawca „Wprost”.

- Przez lata, "Wprost" stał się symbolem rzetelności, jakości i niezależności dziennikarskiej. Jego 40-lecie nie byłoby możliwe bez ciężkiej pracy i trudu,  ale także odwagi wielu dziennikarzy, którzy tworzyli tytuł - dodała.

Partnerem honorowym gali „Wprost” było Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Partnerami jubileuszu 40-lecia „Wprost” oraz 30-lecia tytułu Człowiek Roku „Wprost” były PGNiG, PGE i Grupa Azoty, partnerami jubileuszu 40-lecia „Wprost” oraz partnerami wydarzenia Człowiek Roku 2021 „Wprost” były Totalizator Sportowy i Stilnovisti. Natomiast mecenasami 30-lecia tytułu Człowiek Roku „Wprost” były PKN Orlen, Grupa Enea i PKO Bank Polski, a partnerami 30-lecia tytułu Człowiek Roku „Wprost” - PKP, PZU, PERN, Polski Holding Hotelowy, Gaz System, BOŚ Bank, Krajowa Spółka Cukrowa, Grupa Lotos, Giełda Papierów Wartościowych, Tauron Polska Energia i Alior Bank.

„Wprost” od dwóch lat tylko w internecie

W kwietniu 2020 roku, krótko po wybuchu epidemii, zamknięto wydanie drukowane „Wprost”, odtąd tygodnik ukazuje się tylko w wersji cyfrowej, jego numery publikowane są w piątki. Z końcem ub.r. z pismem po roku pracy pożegnał się redaktor naczelny Robert Feluś.

W trzecim kwartale ub.r. grupa kapitałowa PMPG Polskie Media, do której należy też większościowy pakiet udziałów spółki wydającej „Do Rzeczy” i „Historia Do Rzeczy”, osiągnęła wzrost przychodów o 14 proc. do 7,39 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 1,68 mln zł do 692 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Lech Kaczyński Człowiekiem 30-lecia „Wprost”, nagrodzono też trzy państwowe spółki

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andrzej
Buahahahahahahaha!!!
odpowiedź
User
Ciekawe
Mamy 24.01. A artykuł datowany jest na jutro …
odpowiedź
User
Marcin Plichta
Polecam państwu lokaty w złoto od Amber Gold
odpowiedź