SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

LEGO z Epic Games. Powstanie metaverse dla dzieci

Grupa LEGO i Epic Games ogłosiły długoterminowe partnerstwo, mające na celu kształtowanie przyszłości metaverse, tak aby była ona bezpieczna i przyjemna dla dzieci i rodzin.

Grupa LEGO i Epic Games chcą razem stworzyć wciągające, inspirujące do kreatywności i angażujące środowisko cyfrowe dla dzieci w każdym wieku. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym, ma ono "zapewnić dzieciom dostęp do narzędzi, które pozwolą im stać się pewnymi siebie twórcami oraz dostarczyć niesamowite możliwości zabawy w bezpiecznej i pozytywnej przestrzeni".

"Grupa LEGO i Epic Games połączą swoje bogate doświadczenie, aby zapewnić, że następna iteracja internetu będzie projektowana od samego początku z myślą o dobrobycie dzieci." - czytamy także.

Firmy podkreślają, że przy wspólnych pracach będą opierać się na trzech zasadach mających zapewnić dzieciom bezpieczeństwo. Chodzi o ochronę prawa dzieci do zabawy poprzez ustalenie jako priorytetu ich bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia, ochronę prywatności dzieci poprzez postawienie ich dobra na pierwszym miejscu oraz zapewnienie dzieciom i dorosłym narzędzi dających im kontrolę nad cyfrowymi doświadczeniami.

"Dzieci lubią bawić się w fizycznym i cyfrowym świecie i płynnie się między nimi przemieszczają. Wierzymy, że w obu tych światach mają one ogromny potencjał do rozwijania umiejętności na całe życie, takich jak kreatywność, współpraca i komunikacja. Jesteśmy odpowiedzialni za to, aby cyfrowa zabawa była dla wszystkich bezpieczna, inspirująca i korzystna. Tak jak od pokoleń chronimy prawa dzieci do bezpiecznej zabawy fizycznej, zobowiązujemy się robić to samo w przypadku zabawy cyfrowej (...)" – powiedział Niels B Christiansen, dyrektor generalny Grupy LEGO.

"Grupa LEGO od niemal wieku urzeka wyobraźnię dzieci i dorosłych poprzez kreatywną zabawę. Cieszymy się, że możemy razem zbudować przestrzeń w metaverse, która będzie zabawna, rozrywkowa i stworzone dla dzieci i rodzin." - dodał Tim Sweeney, dyrektor generalny i założyciel Epic Games.

Poza tymi ogólnymi hasłami, na razie brak szczegółowych informacji na temat inicjatywy Grupy LEGO i Epic Games. Nie wiadomo kiedy efekt ich partnerstwa ujrzy światło dzienne.

Dołącz do dyskusji: LEGO z Epic Games. Powstanie metaverse dla dzieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl