SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lenovo: przychód i zysk w górę, pozycja lidera na rynku pecetów

Grupa Lenovo opublikowała wyniki za I kwartał roku finansowego 2013/14.

W zakończonym 30 czerwca 2013 r. kwartale Lenovo wykazało przychód w wysokości 8,8 miliarda USD, co oznacza wzrost o 10% w ujęciu rok do roku. Zysk brutto wzrósł w tym samym czasie o 16% (do 215 milionów USD), a zysk netto - o 23% (do 174 milionów USD).

Wynik brutto Lenovo ze sprzedaży zwiększył się w I kwartale roku finansowego o 14% w ujęciu rocznym, do 1,2 miliarda USD, a marża brutto wyniosła 13,6%. Zysk operacyjny zwiększył się o 11%, do 202 milionów USD. Podstawowy zysk na akcję wyniósł w I kwartale 1,67 centa USA, czyli 12,96 centa hongkońskiego. Z kolei firmowe rezerwy gotówkowe netto na dzień 30 czerwca 2013 r. wyniosły łącznie 3,1 miliarda USD.

Firma podkreśla, że po raz pierwszy w historii została uznana za największego dostawcę komputerów PC na świecie, przy okazji osiągając najwyższy w historii kwartalny wzrost udziału w rynku - o 1,7 pkt. proc. r/r, do 16,7% (zobacz dane IDC). Lenovo dostarczyło 12,6 miliona komputerów PC i był to siedemnasty kwartał z rzędu, w którym firma wyprzedziła całą branżę ogółem - tracącą 11% r/r.

Ponadto Lenovo zostało trzecim pod względem wielkości dostawcą inteligentnych urządzeń łączących się z internetem (w tym komputerów PC, smartfonów i tabletów), zwiększając ich sprzedaż o 41% w ujęciu rocznym. Łączna sprzedaż smartfonów i tabletów Lenovo w omawianym kwartale po raz pierwszy w historii przekroczyła sprzedaż komputerów PC.

W I kwartale Lenovo stało się także czwartym na świecie dostawcą smartfonów, odnotowując najszybszy wzrost wśród pięciu największych graczy — sprzedaż w tym segmencie wzrosła o 132%. W Chinach firma jest obecnie drugim pod względem wielkości dostawcą — wzrost na tym rynku sięgnął 121% r/r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lenovo: przychód i zysk w górę, pozycja lidera na rynku pecetów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl