SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Liczba uczestników OFE wzrosła do 14,825 mln osób

Liczba uczestników otwartych funduszy emerytalnych (OFE) wzrosła w lipcu o 1,4% w skali miesiąca, co oznacza przyrost o 206,1 tys. osób. Tym samym na koniec miesiąca liczba uczestników II filaru emerytalnego wyniosła 14,825 mln osób, podały Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.

W minionym miesiącu, podobnie jak w styczniu, miało miejsce losowanie osób, które podjęły zatrudnienie po raz pierwszy i nie zgłosiły się jeszcze do żadnego funduszu emerytalnego. Tym razem losowanie objęło 93.209 osób, które trafiły do jednego z sześciu OFE. Do każdego z funduszy: AEGON, Allianz, Amplico, AXA, Generali i Pocztylion trafiło po ponad 15,5 tys. nowych członków.

 PTE wykorzystały czas przed losowaniem do aktywnego pozyskiwania klientów na rynku pierwotnym. Najwyższą dynamikę przyrostu nowych członków wykazały się fundusze, które brały udział w losowaniu. OFE Pocztylion oraz Allianz Polska OFE powiększyli dotychczasowy stan uczestników swoich funduszy odpowiednio o 5,3% oraz 4,3%. Bisko 4-proc. przyrost uczestników zanotowało także Generali OFE.

 AXA OFE, która wykazała się nieco niższą dynamiką (3,4%), odnotowała natomiast największy przyrost liczby uczestników, w sumie o 30,3 tys. osób.

„Gdy weźmiemy pod lupę jedynie rynek pierwotny, czyli nie uwzględniając losowania, najwięcej nowych umów podpisały największe fundusze emerytalne. Na pierwszym miejscu uplasował się ING OFE, który na rynku pierwotnym pozyskał prawie 28 tys. osób (wzrost o +1,0%). Za nim znalazły się kolejno: PZU Złota Jesień oraz 2 fundusze biorące udział w losowaniu: AXA i Generali. Wymienione podmioty pozyskały w lipcu bezpośrednio odpowiednio +19,4 tys., +14,8 tys., oraz +13,1 tys. nowych uczestników” - podano w raporcie.

W lipcu zdecydowanie najmniej nowych członków pozyskały najmniejsze fundusze: OFE Polsat (1.066), Pekao OFE (994) i OFE Warta (315).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Liczba uczestników OFE wzrosła do 14,825 mln osób

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl