SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lidia Lasota naczelną Radia Łódź. Współtworzyła „Ziarno”, występowała w „Motelu Polska”

Lidia Lasota została nową redaktor naczelną Radia Łódź – ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Związana była przez wiele lat z redakcją programów katolickich TVP, występowała także w programie „Motel Polska”, w którym komentowała programy jako jeden ze „zwykłych widzów”.

Lidia Lasota w "Motelu Polska", fot. TVPArticle

Nową redaktor naczelną powołał na stanowisko prezes rozgłośni Arkadiusz Paluszkiewicz. Jak się dowiedzieliśmy, we wtorek przez cały dzień prezes wprowadzał nową szefową w jej obowiązki.

- Potwierdzamy, że pani Lidia Lasota została nową redaktor naczelną rozgłośni, jednak nikt tego nie będzie komentował - przekazał nam po południu sekretariat Radia Łódź.

W Radiu Łódź rozdzielono funkcje prezesa i naczelnego

Wydzielona funkcja redaktora naczelnego to nowość, dotychczas - tak samo jak w kilku innych regionalnych rozgłośniach Polskiego Radia - redaktorem naczelnym rozgłośni był prezes, w przypadku Radia Łódź obie funkcje pełni Arkadiusz Paluszkiewicz. Został on powołany na prezesa stacji przez Radę Mediów Narodowych w kwietniu br., poprzednio był dyrektorem łódzkiej Izby Skarbowej.

Nigdy wcześniej nie pracował w mediach. Jako swoje dodatkowe umiejętności w trakcie rozmowy z RMN wskazał „prowadzenie konferencji z udziałem przedstawicieli mediów oraz wystąpienia medialne na spotkaniach".

Lidia Lasota, wskazana przez Arkadiusza Paluszkiewicza jako nowa redaktor naczelna, od lat 90. związana była z redakcją programów katolickich Telewizji Polskiej, była m.in. autorką popularnego programu dla dzieci „Ziarno”. Jest absolwentką filologii polskiej i dziennikarstwa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz marketingu politycznego i medialnego Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie. Współpracowała z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Lidia Lasota jako „zwykły widz” w „Motelu Polska”

Bliżej dała się poznać szerszemu gremium widzów w listopadzie 2020 roku, gdy – jako jedna z trójki „zwykłych ludzi” – występowała w programie TVP „Motel Polska”. Ten hybrydowy program, utrzymany w stylistyce reality, emitowany jest w TVP1 od połowy września ub.r. we wtorki o godz. 21:00. Gospodarzem jest Jacek Łęski (prowadzi też „Alarm” w TVP1 i współprowadzi „Studio Polska” w TVP Info), a formuła cyklu zakładała, że po kilka osób w różnych pokojach komentuje fragmenty materiałów telewizyjnych o bieżących wydarzeniach politycznych, społecznych i kulturalnych.

Szybko okazało się, że w jednym z pierwszych odcinków wśród uczestników „Motelu Polska” są lokalni działacze PiS (m.in. kandydat z listy partii rządzącej w 2018 roku na wójta gminy Poświętne) oraz osoby związane rodzinnie lub zawodowo z politykami PiS. Zestawiając ich stare wpisy w social media, wychwycono, że w programie występują córka, zięć oraz znajoma posła PiS Roberta Telusa.

- Narrator przedstawił wśród uczestników m.in. Marię Witkowską, Lidię Lasotę i Mieczysława Woracha, mówiąc o nich: „trójka przyjaciół, która wybrała życie z dala od miejskiego zgiełku”. Tyle że Worach to były radny PiS gminy Poświętne, znajomy Roberta Telusa z PiS. Witkowska jest kierowniczką placówki KRUS i radną powiatu Opoczno z ramienia PiS. Lasota również przyjaźni się z Telusem oraz pracuje w... Telewizji Polskiej. Jest autorką programu "Ziarno" - napisała jesienią ub. roku „Gazeta Wyborcza”.

W pierwszym półroczu 2021 roku Radio Łódź zanotowało średni dobowy udział słuchania na terenie Łodzi na poziomie 2,8 proc. (wzrost rdr o 0,6 proc.).

Dołącz do dyskusji: Lidia Lasota naczelną Radia Łódź. Współtworzyła „Ziarno”, występowała w „Motelu Polska”

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Taka osobowość radiowa, powinni ja szybko do Trójki zabrać. Tam jest chyba większą potrzeba zejścia ze słuchalnością do zera.
odpowiedź
User
PZ
Polskie radio robi wszystko żeby nikt go nie słuchał
odpowiedź
User
YKK
Mają bardzo krótka ławkę, i jakąś taką w oparach powiedzmy, że absurdu.
odpowiedź