SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lidia Lasota naczelną Radia Łódź. Współtworzyła „Ziarno”, występowała w „Motelu Polska”

Lidia Lasota została nową redaktor naczelną Radia Łódź – ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Związana była przez wiele lat z redakcją programów katolickich TVP, występowała także w programie „Motel Polska”, w którym komentowała programy jako jeden ze „zwykłych widzów”.

Lidia Lasota w "Motelu Polska", fot. TVP Article

Nową redaktor naczelną powołał na stanowisko prezes rozgłośni Arkadiusz Paluszkiewicz. Jak się dowiedzieliśmy, we wtorek przez cały dzień prezes wprowadzał nową szefową w jej obowiązki.

- Potwierdzamy, że pani Lidia Lasota została nową redaktor naczelną rozgłośni, jednak nikt tego nie będzie komentował - przekazał nam po południu sekretariat Radia Łódź.

W Radiu Łódź rozdzielono funkcje prezesa i naczelnego

Wydzielona funkcja redaktora naczelnego to nowość, dotychczas - tak samo jak w kilku innych regionalnych rozgłośniach Polskiego Radia - redaktorem naczelnym rozgłośni był prezes, w przypadku Radia Łódź obie funkcje pełni Arkadiusz Paluszkiewicz. Został on powołany na prezesa stacji przez Radę Mediów Narodowych w kwietniu br., poprzednio był dyrektorem łódzkiej Izby Skarbowej.

Nigdy wcześniej nie pracował w mediach. Jako swoje dodatkowe umiejętności w trakcie rozmowy z RMN wskazał „prowadzenie konferencji z udziałem przedstawicieli mediów oraz wystąpienia medialne na spotkaniach".

Lidia Lasota, wskazana przez Arkadiusza Paluszkiewicza jako nowa redaktor naczelna, od lat 90. związana była z redakcją programów katolickich Telewizji Polskiej, była m.in. autorką popularnego programu dla dzieci „Ziarno”. Jest absolwentką filologii polskiej i dziennikarstwa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz marketingu politycznego i medialnego Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie. Współpracowała z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Lidia Lasota jako „zwykły widz” w „Motelu Polska”

Bliżej dała się poznać szerszemu gremium widzów w listopadzie 2020 roku, gdy – jako jedna z trójki „zwykłych ludzi” – występowała w programie TVP „Motel Polska”. Ten hybrydowy program, utrzymany w stylistyce reality, emitowany jest w TVP1 od połowy września ub.r. we wtorki o godz. 21:00. Gospodarzem jest Jacek Łęski (prowadzi też „Alarm” w TVP1 i współprowadzi „Studio Polska” w TVP Info), a formuła cyklu zakładała, że po kilka osób w różnych pokojach komentuje fragmenty materiałów telewizyjnych o bieżących wydarzeniach politycznych, społecznych i kulturalnych.

Szybko okazało się, że w jednym z pierwszych odcinków wśród uczestników „Motelu Polska” są lokalni działacze PiS (m.in. kandydat z listy partii rządzącej w 2018 roku na wójta gminy Poświętne) oraz osoby związane rodzinnie lub zawodowo z politykami PiS. Zestawiając ich stare wpisy w social media, wychwycono, że w programie występują córka, zięć oraz znajoma posła PiS Roberta Telusa.

- Narrator przedstawił wśród uczestników m.in. Marię Witkowską, Lidię Lasotę i Mieczysława Woracha, mówiąc o nich: „trójka przyjaciół, która wybrała życie z dala od miejskiego zgiełku”. Tyle że Worach to były radny PiS gminy Poświętne, znajomy Roberta Telusa z PiS. Witkowska jest kierowniczką placówki KRUS i radną powiatu Opoczno z ramienia PiS. Lasota również przyjaźni się z Telusem oraz pracuje w... Telewizji Polskiej. Jest autorką programu "Ziarno" - napisała jesienią ub. roku „Gazeta Wyborcza”.

W pierwszym półroczu 2021 roku Radio Łódź zanotowało średni dobowy udział słuchania na terenie Łodzi na poziomie 2,8 proc. (wzrost rdr o 0,6 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lidia Lasota naczelną Radia Łódź. Współtworzyła „Ziarno”, występowała w „Motelu Polska”

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Taka osobowość radiowa, powinni ja szybko do Trójki zabrać. Tam jest chyba większą potrzeba zejścia ze słuchalnością do zera.
89 4
odpowiedź
User
PZ
Polskie radio robi wszystko żeby nikt go nie słuchał
81 5
odpowiedź
User
YKK
Mają bardzo krótka ławkę, i jakąś taką w oparach powiedzmy, że absurdu.
69 3
odpowiedź