SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio ZET z nowym logo. „Unowocześnienie i uproszczenie identyfikacji wizualnej marki”

Eurozet wprowadza zmodernizowane logo Radia ZET i nowy system identyfikacji wizualnej tej marki. Kreację przygotowało studio UVMW. - Celem wprowadzanych zmian jest unowocześnienie i uproszczenie identyfikacji wizualnej marki Radio ZET, a tym samym zwiększenie jej czytelności - wyjaśnia Agnieszka Szozda, dyrektor marketingu Grupy Eurozet.

Article

Głównym kolorem wykorzystywanym w komunikacji marketingowej będzie nadal czerwień, która jest kojarzona z marką Radia ZET. W logotypie zrezygnowano jednak z „łezki”, będącej polem ochronnym, oraz dodatkowego koloru niebieskiego. Pozostawiono ręczną pisownię nazwy „ZET”.

- Celem wprowadzanych zmian jest unowocześnienie i uproszczenie identyfikacji wizualnej marki Radio ZET, a tym samym zwiększenie jej czytelności. Połączyliśmy dotychczasową tradycję systemu graficznego z obecnymi trendami w marketingu, nadając mu formę, która zwiększa elastyczność i możliwości komunikacyjne marki - tłumaczy Agnieszka Szozda, dyrektor marketingu Grupy Eurozet.

Eurozet informuje, że zaktualizowany logotyp i system identyfikacji wizualnej „odpowiada potrzebom wynikającym ze zmian rynkowych i nowych obszarów występowania marki ZET”.

Zmodernizowany system graficzny będzie systematycznie wprowadzany we wszystkich obszarach komunikacji marki ZET.

- Ewolucyjny charakter zmian w logo i systemie graficznym oparliśmy o wnioski wynikające z analizy historii identyfikacji marki. Efektem naszej pracy jest nowy znak, który wykorzystuje dobre rozwiązania graficzne starszych logotypów. Widoczną zmianą w systemie jest przemiana łezki w nową formę graficzną. Czerpiąc inspirację z zapisu nazwy ZET (ręczna pisownia) postanowiliśmy "wymazać" pole ochronne „łezkę” z logotypu oraz systemu graficznego i zastąpić ją formą bliższą logotypowi. Następstwem zmiany jest stylizowane tło potocznie nazywane „mazem”, formą związane z typografią nazwy ZET, przeznaczone do użycia w logotypie i komunikacji marki - mówi Robert Mendel Creative Director studia UVMW.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od stycznia do czerwca br. udział Radia ZET w rynku wyniósł 13,2 proc.

Dołącz do dyskusji: Radio ZET z nowym logo. „Unowocześnienie i uproszczenie identyfikacji wizualnej marki”

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
bardzo fajne! Teraz tylko dobrze by było, jakby grana muzyka przez Zet choć trochę odzwierciedlała tą zmianę. Rock&gold FM
odpowiedź
User
Pawel
Szkoda ze nie wrocicie starej nazwy "radio gazeta" z czasow jak Michnik was zakladal... kazdy by wiedzial czego slucha a tak to takie maskowanie sie
odpowiedź
User
XYZ
Zmiana logo słuchalności raczej nie podniesie. Ale najwyraźniej jak sie nie wie co robić, to sie zmienia wizerunek.
Mogliby mieć odwagę i wrócić do tego najlepszego - pierwszego czyli z błyskawicą
odpowiedź