SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lokalna TV Dami dołącza do Radomskiej Grupy Mediowej. „Rynek zdominowany przez zewnętrzny kapitał”

Do Radomskiej Grupy Mediowej dołącza lokalna stacja telewizyjna TV Dami. RGM chce oferować kampanie cross-mediowe oraz zintegrować newsroomy.

Article

Kanał lokalny TV Dami rozpoczął nadawanie w Radomiu w 1992 roku. Stacja nadawana jest także w Wierzbicy i Dęblinie. Redakcja przygotowuje m.in. serwisy informacyjne i reportaże o regionie.

- Dołączenie TV Dami do Radomskiej Grupy Mediowej jest domknięciem projektu, który powstał w 2007 roku. Zakładał on stworzenie grupy skupiającej media z wszystkich najważniejszych kategorii. Naszym celem jest oferowanie kampanii cross-mediowych, pełna integracja newsroomów oraz produkcja jak najlepszego kontentu multimedialnego - tłumaczy Rafał Tatarek, prezes zarządu RGM.

Radomską Grupę Mediową tworzą: Radio Rekord FM, portal CoZaDzien.pl, bezpłatny tygodnik „7 Dni” oraz sieć ekranów LED. - Przed powstaniem RGM rynek mediów w Radomiu był mocno rozproszony i zdecydowanie zdominowany przez zewnętrzny kapitał, o którym trudno powiedzieć „radomski”. Powodowało to ogromne trudności w uzyskaniu efektu skali, niezbędnego do skutecznego prowadzenia kampanii w mieście i regionie - informuje Grupa.

RGM chce rozwijać się w kierunku grupy regionalnej. Pierwszym krokiem ma być uruchomienie Radia Rekord FM w Ostrowcu Świętokrzyskim - we wrześniu br. KRRiT udzieliła RGM koncesji.

Dołącz do dyskusji: Lokalna TV Dami dołącza do Radomskiej Grupy Mediowej. „Rynek zdominowany przez zewnętrzny kapitał”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl