SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

LOT: 5,4 mln zł zysku netto za 3 kwartały 2011 r.

Narodowy przewoźnik lotniczy, Polskie Linie Lotnicze Lot, zanotował w ciągu trzech kwartałów 2011 roku zysk netto w wysokości 5,4 mln zł. Zysk z działalności podstawowej wzrósł do plus 67,6 mln złotych w porównaniu do plus 56,4 mln złotych w tym samym okresie w zeszłym roku.

LOT: 5,4 mln zł zysku netto za 3 kwartały 2011 r.

 „Wierzę, że ta tendencja poprawy wyników finansowych utrzyma się dalej i nasza spółka stanie się w pełni rentowną oraz konkurencyjną linią, liderem w  naszej  części Europy" - powiedział prezes PLL Lot Marcin Piróg.

Spółka podała też, że przychody z działalności podstawowej za okres 9 miesięcy bieżącego roku wzrosły o 6%, zaś koszty o 4% mimo, że same koszty paliwa wzrosły w tym okresie aż o 27%. „Tylko z tytułu wyższej ceny paliwa lotniczego Lot wydał o 221 milionów złotych więcej niż w roku 2010" - podkreśla firma.

W ciągu trzech kwartałów br. dynamika przewozów na  połączeniach rozkładowych wyniosła 111% w porównaniu do 2010 roku. Przewozy krajowe wzrosły o 21%. Zwiększyła się również dynamika na rejsach średniego zasięgu o 11%. Na rejsach długodystansowych dynamika przewozu kształtuje się  na poziomie 95% w porównaniu do zeszłego roku, co jest związane ze zmniejszoną liczbą operacji na trasie z/do Ameryki Północnej i Azji.

„Lot nie inwestuje w zwiększanie ilości swojej floty długodystansowej samolotów Boeing 767 w oczekiwaniu na dostawy samolotów Boeing 787, stąd m.in. brak wzrostu przewozów atlantyckich" - wyjaśnia spółka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LOT: 5,4 mln zł zysku netto za 3 kwartały 2011 r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
ale lipa
8 8
odpowiedź