SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lufthansa zapowiada rozwój połączeń z Polski

Lufthansa skoncentruje działalność w Polsce na rozwoju usług w regionalnych portach lotniczych

Polska oraz Chiny i Indie zostały uznane za rynki strategiczne dla Lufthansy, na których przewoźnik będzie inwestował i poszerzał swoją ofertę. Pierwszym krokiem w procesie intensyfikacji obecności Lufthansy w Polsce było wprowadzenie w letnim rozkładzie lotów 2004 r. połączeń z trzech nowych miast w Polsce: Gdańska, Krakowa i Poznania. W roku bieżącym kontynuowano tę strategię poprzez dodanie do siatki połączeń dodatkowych lotów z Krakowa i Wrocławia. Według nowego Dyrektora Generalnego Lufthansy w Polsce Thorstena Bohga, linia planuje do 2008 r. oferować loty z około 8 lotnisk w Polsce. Obecnie Lufthansa sprawdza możliwości poszerzenia oferty lotów z Łodzi i Bydgoszczy.

"Polska, z liczbą ludności sięgającą niemal 40 milionów i dynamicznie rozwijającym się rynkiem lotniczym, jest ważnym krajem dla każdej linii lotniczej działającej w Europie Środkowej i Wschodniej. W ubiegłym roku liczba pasażerów Lufthansy obsłużonych na trasach pomiędzy Polską i Niemcami zwiększyła się o 26%. Dowodzi to, że nasza strategia inwestowania w Polsce jest bardzo skuteczna i z pewnością będziemy ją kontynuować" - powiedział Thorsten Bohg, nowy Dyrektor Generalny Lufthansy w Polsce.

Lufthansa będzie dalej rozwijać usługi w regionalnych portach lotniczych w Polsce. W 2004 r. ponad  50% przychodów jej polskiego oddziału pochodziło spoza Warszawy. Thorsten Bohg prognozuje bardzo znaczący wzrost ruchu lotniczego pomiędzy polskimi regionalnymi portami lotniczymi a Niemcami w ciągu najbliższych kilku lat. "Naszym zdaniem polski rynek lotniczy powiększy się o około 10-15 procent w tym roku i będzie to najwyższy wzrost w Europie Środkowej i Wschodniej. Sytuacja ta stwarza wiele możliwości rozwoju dla wszystkich linii lotniczych działających w Polsce i Lufthansa chciałaby z tego skorzystać" - dodał Thorsten Bohg.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lufthansa zapowiada rozwój połączeń z Polski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl