SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Sobolewski gospodarzem porannego pasma w radiowej Trójce

Dziennikarz TVP Info i Polskiego Radia 24 Łukasz Sobolewski dołączył do prowadzących poranne pasmo „Pora na Trójkę” w Programie III Polskiego Radia.

Łukasz SobolewskiArticle

Pierwszy raz Łukasz Sobolewski prowadził „Porę na Trójkę” w zeszły piątek. - Za mną premierowy poranek na antenie Trójki. Gorillaz, Coma, Pearl Jam, Brodka, Myslovitz... Blisko 3h świetnej muzyki splecionej z mnóstwem ciekawych tematów i gości. No i rewelacyjni Słuchacze (dzięki za wszystkie telefony)! Do usłyszenia za tydzień - opisał na Twitterze.

„Pora na Trójkę” jest emitowana od poniedziałku do piątku w godz. 6-9. Większość wydań audycji prowadził w ostatnim czasie Łukasz Ciechański, a niektóre - Piotr Łodej, Witold Lazar i Mateusz Drozda.

Łukasz Sobolewski od września 2016 roku jest związany z Polskim Radiem 24 (jest gospodarzem wywiadów politycznych, m.in. z cyklu „Temat dnia”), a od maja 2017 roku z TVP Info (prowadzi tam głównie pasma informacyjno-publicystyczne).

Wcześniej Sobolewski przez ponad trzy lata pracował w Telewizji Republika, gdzie m.in. prowadził program informacyjny „Dzisiaj”. Ponadto był szefem redakcji informacji i publicystyki Telewizji TVR, pracował w Telewizji Puls (prowadził programy „Puls Kultury” i „Wszystkie słowa dozwolone”) oraz był prezenterem w Radiu Kolor, Radiu Eska oraz Radiu ReJa.

Dziennikarze TVP Info w Trójce

Łukasz Sobolewski to kolejna osoba z TVP Info, która pojawia się na antenie radiowej Trójki. W drugiej połowie maja Marta Piasecka dołączyła do prowadzących pasmo „Trójka przed południem”.

Natomiast we wrześniu ub.r. pasmo popołudniowe w stacji zaczął prowadzić Karol Gnat.

Nowa ramówka Trójki w połowie kwietnia została w głosowaniu odrzucona przez radę programową Polskiego Radia. Przeciw zagłosowało 10 członków, m.in. przewodniczący rady, poseł PiS Marek Suski, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

- Cała rada wyraziła zaniepokojenie sytuacją w Trójce. Ponownie Trójka nie ma dyrektora. Pełniący obecnie obowiązki nie stawił się na posiedzeniu, tłumacząc się przebywaniem na kwarantannie. Chociaż nie słyszałem, żeby wirus covid-19 zakażał przez internet, a ponadto przecież można pracować zdalnie. Ostatecznie ramówkę prezentował zastępca p.o. dyrektora również przez internet - opisał Marek Suski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Ramówka była tak słaba, że nie dało się jej obronić. Przewiduję kolejne specjalne posiedzenie poświęcone Programowi Trzeciemu - dodał.

- Rada programowa Polskiego Radia jest ciałem doradczym, którego opinie bierzemy oczywiście pod uwagę. Natomiast nie możemy zgodzić się z tą opinią, ponieważ nie zawiera ona ani jednego słowa uzasadnienia - skomentowała Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia. Zwróciła uwagę, że rada programowa nie przedstawiła uzasadnienia swojej oceny.

W połowie marca br. z funkcji dyrektora i redaktora naczelnego Trójki zrezygnował Michał Narkiewicz-Jodko, zastąpił go Paweł Kwieciński, dyrektor biura programowego Polskiego Radia. Narkiewicz-Jodko właśnie przestał być też szefem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Z początkiem maja wicedyrektorem Trójki został Szymon Sławiński.

Według badania Radio Track od marca do maja br. Trójka miała 2,5 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 4,6 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Łukasz Sobolewski gospodarzem porannego pasma w radiowej Trójce

47 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Może jarmarczny kramarz z Klifa uratuje Trójkę co za różnica wszystkie obleśne kreatury j
odpowiedź
User
2021
Czyli 99.9 FM dalej nie włączać. Dziękuję za informacje.
odpowiedź
User
Jan
"No i rewelacyjni słuchacze"... cała czwórka.
odpowiedź