SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lyxor AM: wprowadzimy kolejne dwa ETF na GPW

Lyxor Asset Management, z grupy Societe Generale, planuje w ciągu kilku miesięcy wprowadzenie kolejnych dwóch instrumentów ETF do notowań na warszawskiej giełdzie, przedstawicielka firmy Aleksandra Kosmulska powiedziała agencji ISB. W środę na GPW zadebiutowały jednostki Luxor ETF oparte na indeksie WIG20.

„Chcemy wprowadzić kolejne dwa instrumenty ETF w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Postępowanie w Komisji Nadzoru Finansowego obecnie trwa. Liczymy, że nasze instrumenty będą cieszyć się na GPW rosnącą popularnością i zainteresowaniem inwestorów zagranicznych, dla których ten rodzaj inwestowania w rynek jest wygodniejszy od np. kontraktów terminowych” - powiedziała ISB Kosmulska.

Dodała, że obecnie na rynek wprowadzanych jest 900 tys. jednostek, a w przypadku dużego zainteresowania inwestorów Lyxor może wyemitować, a następnie umorzyć, dla nich kolejne jednostki „w obrocie pozagiełdowym”.

ETF WIG20 odwzorowuje wartość indeksu największych spółek. Dzięki temu instrumentowi inwestor może, składając jedno zlecenie w biurze maklerskim, „kupić” dwadzieścia największych i najpłynniejszych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.

„Doświadczenia zagranicznych rynków pokazują, iż bliskie odwzorowanie indeksu bazowego, bardzo niskie opłaty za zarządzanie oraz możliwość upłynnienia inwestycji w każdej chwili na giełdzie zapewniły ETF-om dużą popularność zarówno wśród inwestorów indywidualnych jak i instytucji” – podano w komunikacie.

Tytuły uczestnictwa funduszu Lyxor ETF WIG20 są notowane na takich samych zasadach, jak akcje w systemie notowań ciągłych, pod nazwą skróconą ETFW20L. Nad zapewnieniem płynności obrotu czuwa dwóch niezależnych animatorów rynku: Societe Generale Corporate and Investment Banking oraz UniCredit Corporate and Investment Banking.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lyxor AM: wprowadzimy kolejne dwa ETF na GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl