SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Dzwonnik: z „Gazety Wyborczej” na rzecznika Politechniki Gdańskiej

Po dziewięciu latach pracy w trójmiejskiej „Gazecie Wyborczej” (Agora) Maciej Dzwonnik odszedł z redakcji i został rzecznikiem Politechniki Gdańskiej. - Skorzystałem z dobrej propozycji. Praca dla tak ważnego ośrodka akademickiego pozwoli mi na dalszą realizację zawodową - mówi Dzwonnik portalowi Wirtualnemedia.pl.

Maciej DzwonnikArticle

Maciej Dzwonnik był dziennikarzem i redaktorem „Gazety Wyborczej” od 2010 roku. Specjalizował się w tematyce nieruchomości, transportu i biznesu.

- Z dotychczasowym pracodawcą rozstałem się w atmosferze przyjaźni i jestem pewny, że także w nowej roli nasze relacje pozostaną bardzo dobre - podkreśla Maciej Dzwonnik. Dodaje, że praca w „GW” dała mu bardzo wiele, jednak po głębokim namyśle zdecydował się przyjąć propozycję Politechniki Gdańskiej.

- To największa, najlepsza uczelnia w północnej Polsce. Praca dla tak ważnego ośrodka akademickiego pozwoli mi na dalszą realizację zawodową. Swoimi umiejętnościami będę chciał przyczynić się do jak najlepszej promocji Politechniki - kończy Maciej Dzwonnik.

W sierpniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 84 572 egz., o 5,5 proc. mniej niż rok wcześniej (dane ZKDP). Natomiast portal Wyborcza.pl we wrześniu zanotował 6,96 mln realnych użytkowników i 64,46 mln odsłon (według badania Gemius/PBI). Z cyfrowej prenumeraty „GW” na koniec czerwca korzystało 193 tys. internautów.

W pierwszej połowie br. wpływy ze sprzedaży „Gazety Wyborczej” wyniosły 48,3 mln zł (po wzroście o 8,3 proc. w skali roku), a z reklam w niej - 34,7 mln zł (po spadku o 11,5 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Dzwonnik: z „Gazety Wyborczej” na rzecznika Politechniki Gdańskiej

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
żelka
w
odpowiedź
User
żelka
W
odpowiedź
User
żelka
POMYŁKA przepraszam
odpowiedź