SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Kluczka w TOK FM. „Wracam do mojej miłości - radia”

Po zakończeniu współpracy z TVN24 Maciej Kluczka dołączył do zespołu radia TOK FM (Grupa radiowa Agory). Będzie przygotowywał materiały do serwisów informacyjnych, m.in. relacje z Sejmu - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Wracam do korzeni - komentuje dziennikarz.

Maciej KluczkaArticle

W lutym 2017 roku redaktor naczelny Radia Merkury Poznań (dziś: Radio Poznań) odsunął Kluczkę od prowadzenia wywiadów politycznych, a dziennikarz twierdził, że stało się to po tym, jak dopytywał na antenie Ryszarda Czarneckiego o drażliwą dla polityka sprawę jego syna. Kluczka nie zgodził się wówczas podpisać proponowanego mu przez stację oświadczenia i ostatecznie rozstał się z rozgłośnią. W maju 2017 roku zatrudniło go Polskie Radio 24, ale po trzech dniach rozwiązano z nim tę umowę. - Powodów nie podajemy i nie komentujemy - przekazało nam wówczas Polskie Radio.

Ostatnio w TVN24

W czerwcu 2017 roku dziennikarz znalazł zatrudnienie w TVN24. Realizował tam tematy polityczne, ale nie tylko. Pracował w kilku rozmaitych redakcjach. Od „Wstajesz i Wiesz” gdzie był redaktorem pomagającym przy serwisach, poprzez redakcję „Faktów po Południu” (tam najczęściej jego zadaniem było nagrywanie „setek” dla reporterów z Sejmu i miasta), aż do „Czarno na białym” (tam do „setek” doszły też wywiady).

W lipcu br. Maciej Kluczka odszedł z TVN24. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl podkreślał: - Rozstanie ze stacją to moja życiowa decyzja, po prostu. Stoi za nią chęć zmiany oraz to, że pojawiła się możliwość wykonywania zadań reporterskich, które bardzo odpowiadają mojemu dziennikarskiemu profilowi.

Jak ustaliliśmy, z początkiem sierpnia Maciej Kluczka dołączył do warszawskiego zespołu reporterów TOK FM. - Będę zajmował się reporterską robotą: miejską, ale i sejmową. Czeka mnie także praca w redakcji, przy antenie. Przygotowywanie przygotowywanie materiałów do serwisów, m.in. na podstawie wypowiedzi gości anteny Radia TOK FM - przekazał nam dziennikarz. - Wracam do swojej pierwszej miłości, czyli do radia. A że jest to pierwsze radio informacyjne w Polsce - to jest to dla mnie i zaszczyt i wyzwanie - dodał.

W okresie od stycznia do czerwca 2021 roku średni dobowy udział słuchania radia TOK FM w Warszawie wyniósł 10,8 proc., co daje stacji drugie miejsce w zestawieniu, tuż za liderem - RMF FM.

Dołącz do dyskusji: Maciej Kluczka w TOK FM. „Wracam do mojej miłości - radia”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Styl
Pracowal w kilku rozmaitych redakcjach. Dobre.
odpowiedź