SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Maciejowski prezesem wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, odwołano Tomasza Jażdżyńskiego

Tomasz Jażdżyński został odwołany z funkcji prezesa Gremi Media, wydającej m.in. „Rzeczpospolitą”, „Parkiet” i „Sport”. Nowym szefem spółki jest Maciej Maciejowski, wcześniej przez 16 lat związany z Grupą TVN.

Maciej Maciejowski, prezes Gremi MediaArticle

Gremi Media podało, że Tomasz Jażdżyński został odwołany z funkcji prezesa przez radę nadzorczą. Dymisja nastąpiła ze skutkiem natychmiastowym, nie wskazano jej przyczyn. Jażdżyński kierował spółką od grudnia 2017 roku.

W komunikacie Gremi Media poinformowano też, że Jarosław Machocki zrezygnował z funkcji członka zarządu (pełni ją od lipca 2018 roku). Zaznaczono, że Machocki odejdzie ze spółki 23 września br.

Tomasz Jażdżyński i Jarosław Machocki w kwietniu ub.r. zostali powołani na kolejną kadencję w zarządzie Gremi Media.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jażdżyński szefem Gremi Media przez 4,5 roku

We wpisie na LinkedIn Tomasz Jażdżyński stwierdził, że rada nadzorcza Gremi Media „postanowiła przejąć odpowiedzialność za przyszłość spółki i dokonała zmian w zarządzie”.

Podziękował wszystkim pracownikom, współpracownikom i partnerom grupy Gremi Media. - Wspólnie osiągnęliśmy niewątpliwy sukces najpierw stabilizując, a następnie rozwijając finansowo wydawnictwo i całą grupę kapitałową. Zakończyliśmy też pierwszy, najtrudniejszy etap budowy infrastruktury cyfrowej, która będzie bazą do rozwoju subskrypcji, które docelowo zastąpią prasę drukowaną - napisał.

- Jestem głęboko przekonany, że w powszechnym odczuciu pozycja rynkowa Rzeczpospolitej, Parkietu, rp.pl, parkiet.com i innych naszych aktywów jest istotnie mocniejsza niż pięć lat temu. Sama zaś spółka po okresie poważnych problemów stała się solidnym płatnikiem i szanowanym partnerem biznesowym - podkreślił Jażdżyński.

 

Jażdżyński w latach 2011-2016 był związany z Grupą Naspers, której odpowiadał za wszystkie działania mediowe i komunikacyjne, m.in. zarządzał Grupą Bankier.pl i platformą GG. W latach 1999-2004 i 2008-2010 pracował w portalu Interia.pl, przez większość tego okresu jako prezes. W 2005 roku był dyrektorem finansowym Wirtualnej Polski, a w latach 2005-2008 pełnił taką funkcję w Bankierze. Koordynował wprowadzania na warszawską giełdę Interii i Bankiera.

Menedżer jest też większościowym udziałowcem agencji marketingu internetowego Veneo, a od ponad trzech lat udziałowcem i członkiem rady nadzorczej klubu piłkarskiego Wisła Kraków.

Z kolei Jarosław Machocki w Gremi Media pracuje od 2015 roku. We wrześniu 2016 roku zaczął kierować działem reklamy i ogłoszeń, a od kwietnia ub.r. wraz z Joanną Żero zarządzał strukturą analityczną BFPContentLab. Z kolei w marcu br. został szefem pionu komercyjnego.

W latach 2008-2014 Machocki pracował w Wydawnictwie Bauer, od 2009 roku na stanowiskach managerskich. W latach 2011-2012 był zastępcą dyrektora biura reklamy, a potem przez dwa lata dyrektorem segmentu pism kobiecych w biurze reklamy. W latach 1998-2008 był związany z Ruchem, pełnił tam kolejno funkcje specjalisty w dziale kolportażu i marketingu oraz kierownika w dziale handlu.

Maciej Maciejowski przez 16 lat w Grupie TVN

Dla Macieja Maciejowskiego powołanie na prezesa Gremi Media jest powrotem na stanowisko menedżerskie po prawie dwóch latach przerwy. W październiku 2020 roku Maciejowski pożegnał się z TVN Discovery Polska, równocześnie z firmy odszedł szef marketingu Tomasz Marszałł.

Z Grupą TVN był związany od 2004 roku. Początkowo był Maciejowski marketing managerem kanałów TVN24, TVN Turbo i TVN Style, potem był szefem TVN Warszawa i TVN Turbo, w 2011 roku został zastępcą dyrektora programowego, a jesienią 2012 roku dyrektorem marketingu. Przez ostatnie osiem lat był też członkiem zarządów spółek TVN i TVN Media.

Gdy wiosną 2018 roku Scripps Networks Interactive, ówczesny właściciel TVN, został przejęty przez Discovery, Maciej Maciejowski wszedł w skład wspólnego zespołu zarządzającego Grupą TVN i Discovery Polska.

Wcześniej Maciejowski był związany z Grupą Onet (w latach 2000 2004 jako menedżer kluczowych projektów) oraz ze Studiem Filmów Animowanych w Krakowie (w latach 1996 2000).

Gremi Media z nowym inwestorem

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Gremi Media, do której należy też 78 proc. akcji e-Kiosku, zanotowała spadek skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 5,2 proc. do 20,69 mln zł i zysku netto z 2,03 mln zł do 681 tys. zł.

W połowie grudnia ub.r. kontrolowane przez Grzegorza Hajdarowicza KCI podpisało umowę sprzedaży holenderskiej spółce Pluralis 691,3 tys. akcji Gremi Media stanowiących 40 proc. kapitału spółki i dających 37,6 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Transakcję podzielono na dwie transakcje, z których drugą zrealizowano na początku br., łączna cena wyniosła 96,78 mln zł.

Na początku lutego do rady nadzorczej Gremi Media zostali powołani menedżerowie związani z firmami stojącymi za Pluralis: Joanna Różycka-Iwan i Harlan Mandel (pracujący w funduszu Media Development Investment Fund) i Dominic Stas (członek zarządu grupy Mediahuis).

Przewodniczącym rady nadzorczej jest właściciel holdingu KCI Grzegorz Hajdarowicz, a pozostali członkowie to Marek Dworak, Marcus Brauchli, Piotr Łysek, Jim Samples (powołany do rady jesienią 2019 roku, Samples to były szef pionu zagranicznego Scripps Networks Interactive, w latach 2015-2018 właściciela Grupy TVN) oraz Aleksandr Rubin.

Do KCI należą obecnie akcje stanowiące 32,82 proc. kapitału i 41,75 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Dołącz do dyskusji: Maciej Maciejowski prezesem wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, odwołano Tomasza Jażdżyńskiego

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pracownik
Nie znam nowego Prezesa, ale jaki by nie był to nie poprowadzi tej firmy gorzej niż włodarz Wisły Kraków. Wisła spadłą z ekstraklasy i Gremi też czekał spadek z grona liczących się wydawców.
odpowiedź
User
Tomek
Maz Anny Kalczynskiej z Tvn24.
odpowiedź
User
to jakiś żart?
Niepoważne. Maciejowskiego będę chyba już zawsze kojarzył z niewypałem TVN Warszawa.
odpowiedź