SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Świrski szefem rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej

W radzie nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej Maciej Świrski objął funkcję przewodniczącego, Tomasz Giziński - wiceprzewodniczącego, a Agnieszka Glapiak - sekretarza.

Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia (fot. TVP Info)Article

Maciej Świrski i Tomasz Giziński są członkami rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej od wiosny 2017 roku, natomiast Agnieszka Glapiak została powołana do rady na początku sierpnia br.

Prezesem PAP od wiosny 2018 roku jest Wojciech Surmacz, a członkiem zarządu od jesieni 2018 roku jest Łukasz Świerżewski.

W ub.r. Polska Agencja Prasowa zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o prawie 6,5 mln zło do 53,78 mln zł, a jej strata netto zmniejszyła się z 3,5 mln zł do 562,7 tys. zł.

Maciej Świrski w latach 2006-2009 był wiceprezesem Polskiej Agencji Prasowej. Jest publicystą, założycielem i prezesem Reduty Dobrego Imienia - Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom. Od 2016 r. do lipca 2018 roku był wiceprezesem Polskiej Fundacji Narodowej.

Tomasz Giziński jest adwokatem Pod koniec 2015 roku, jeszcze przed utworzeniem Rady Mediów Narodowych, został powołany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego do rady nadzorczej Polskiego Radia.

Agnieszka Glapiak jest szefową centrum operacyjnego ministra obrony narodowej. W latach 2016-2018 kierowała departamentem komunikacji społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przedtem była związana z Telewizją Polską m.in. jako sekretarz redakcji rolnej TVP1 i kierowniczka redakcji audycji edukacyjnych, młodzieżowych i dziecięcych TVP1. W latach 2005-2007 była dyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu.

Dołącz do dyskusji: Maciej Świrski szefem rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
świerk
Wielki dzień dla PAP. Pan Maciej jest człowiekiem sukcesu. Świetnym fachowcem. Niczym Midas swym dotykiem zamienia wszystko w złoto. Tylko wilki uważają, że w błoto. Kto nie kojarzy Pana Macieja niech okiem rzuci na dialog z redaktorem Mazurkiem
https://www.youtube.com/watch?v=VJC5-ieeu5s
odpowiedź
User
matka boska
Jak to możliwe, że ta miernota dostaje coraz to nowe państwowe posady? Tak bez wstydu, bez uczucia zażenowania?
odpowiedź
User
pecunia non olet
Jak to możliwe, że ta miernota dostaje coraz to nowe państwowe posady? Tak bez wstydu, bez uczucia zażenowania?

Bo pecunia non olet.
odpowiedź