SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maksymilian Rigamonti dołącza do redakcji „Newsweek Polska”, Magdalena Rigamonti - do Onetu

Fotoreporter i dziennikarz Maksymilian Rigamonti od 1 września będzie częścią zespołu redakcyjnego tygodnika „Newsweek Polska” – ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Z kolei jego żona, Magdalena, dołącza do innej redakcji RASP - do Onetu. W poniedziałek na łamach "Newsweeka" ukazały się zdjęcia Rigamontiego, ilustrujące okładkową rozmowę Tomasza Sekielskiego z Matyldą Damięcką. Jak informują dziennikarze, ich transfery oznaczają koniec rubryki "RigamontiX2", publikowanej przez ponad siedem lat na łamach "Dziennika Gazety Prawnej".

Magdalena Rigamonti Fot. RASPArticle

Maksymilian Rigamonti pracował już dla „Newsweeka” między 2005 a 2011 rokiem. Później – wraz z żoną, Magdaleną, dołączył do redakcji „Wprost”. Oboje rozstali się z tytułem w 2015 roku po tym, jak kierownictwo redakcji objął Tomasz Wróblewski. - Rozstaliśmy się w zgodzie i za porozumieniem stron - mówiła wówczas portalowi Wirtualnemedia.pl Magdalena Rigamonti. Nowe kierownictwo zaproponowało dziennikarce renegocjację warunków umowy, jednak negocjacje nie przyniosły rezultatów.

W kwietniu tego samego roku Maksymilian Rigamonti z żoną dołączyli do „Dziennika Gazety Prawnej”. Oboje zaczęli tam wspólnie prowadzić ukazująca się do sierpnia br. rubrykę „RigamontiX2”. To wywiady Magdaleny Rigamonti z politykami i osobami życia publicznego, ilustrowane zdjęciami Maksymiliana.

Małżeństwo dziennikarzy zasila dwie redakcje RASP

Teraz - jak ustaliliśmy - Maksymlian Rigamonti przechodzi od 1 września do "Newsweeka". Magdalena z kolei zasili redakcję Onetu . Będzie przygotowywać dla tego portalu wywiady, a w przyszłości - również podcasty.

- Magdalena Rigamonti jest jedną z najbardziej znanych dziennikarek politycznych i społecznych w Polsce. Jej przyjście do Onetu to poważne wzmocnienie redakcji. Jestem dumny, że Magda nam zaufała i nie mogę się już doczekać jej piątkowych wywiadów w Onecie. A wkrótce również inne projekty medialne z udziałem Magdy – mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl.

Odejście dziennikarki i fotoreportera oznacza koniec rubryki "RigamontiX2", publikowanej dotychczas na łamach "DGP". Czy rozmowy te zostaną przeniesione na łamy "Newsweeka" lub do Onetu? Tego na razie nie wiadomo.

 

 Debiut Rigamontiego na okładce

W poniedziałek w „Newsweek Polska” ukazała się rozmowa Tomasza Sekielskiego z Matyldą Damięcką, ilustrowana zdjęciami Rigamontiego. Jedno z nich – ukazujące aktorkę w toalecie, rysującej na papierze toaletowym – trafiło też na okładkę najnowszego wydania magazynu. - Dziękuję Tomaszowi Sekielskiemu za zaufanie - skomentował na Facebooku fotoreporter.
 

 

Magdalena Rigamonti przez ostatnie 7 lat (podobnie jak Maksymilian) była związana z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. W Radiu Tok Fm przygotowała podcasty. Wcześniej pracowała w tygodnikach „Wprost” czy „Newsweek”. Maksymilian Rigamonti jest członkiem Press Club Polska i ZPAF, wykładowcą dziennikarstwa i fotografii na SWPS w Warszawie. W 2018 roku dziennikarska para wydała wspólnie książkę pt. „Echo”, rok później ogłoszona książką fotograficzną roku w konkursie Pictures of the Year International w kategorii „Photography Book of the Year".

Tomasz Sekielski jest naczelnym „Newsweek Polska” od lipca 2022 roku, decyzję o objęciu przezeń stanowiska ogłoszono miesiąc wcześniej. W sierpniu tygodnik zrezygnował ze współpracy z dwójką felietonistów: Manuelą Gretkowską i Krzysztofem Materną.

Według danych PBC w pierwszym kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Newsweek Polska” wynosiła 65 885 egz. W tym roku dwa razy podnoszono cenę tygodnika: w styczniu o 40 groszy, a na początku kwietnia o 1 zł - do 9,90 zł.

Dołącz do dyskusji: Maksymilian Rigamonti dołącza do redakcji „Newsweek Polska”, Magdalena Rigamonti - do Onetu

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bąbelek rigamonte
Śmieją się z pisowskiego nepotyzmu hipokryci
odpowiedź
User
Adrian
Śmieją się z pisowskiego nepotyzmu hipokryci


Różnica polega na tym, że ich nepotyzm odbywa się na biznesie prywatnym, a PiS uwłaszcza się i okrada państwo.
odpowiedź
User
ewa
To koleżanki się ucieszą:)
odpowiedź