SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maksymalna redukcja na akcje Taurona w ofercie indywidualnej wyniosła 37,7 proc.

Maksymalna redukcja zapisów na akcje Taurona w transzy indywidualnej wyniosła 37,7 proc., wynika z poniedziałkowego komunikatu, w którym podano iż inwestor, który złożył zapis na 1.500 akcji po scaleniu otrzymał 934 walory w cenie emisyjnej 5,13 zł za sztukę (po uwzględnieniu scalenia akcji).

Maksymalna redukcja na akcje Taurona w ofercie indywidualnej wyniosła 37,7 proc.

"Inwestorzy indywidualni złożyli łącznie 231.052 ważne zlecenia (każdy inwestor mógł złożyć tylko jedno). Na maksymalną liczbę akcji, na którą mógł zapisać się inwestor indywidualny, tj. 1.500 sztuk (po uwzględnieniu scalenia w stosunku 1:9), złożono łącznie 191.364 zapisy" - czytamy w komunikacie, w którym podano że zgodnie z decyzją akcjonariusza sprzedającego, tj. Skarbu Państwa, ostateczna liczba akcji zaoferowanych i przydzielonych inwestorom indywidualnym wyniosła 205.258.355 (po scaleniu), co odpowiada 25% ostatecznej liczby akcji oferowanych.

Liczba ta została, zgodnie z prospektem, zwiększona z 20% akcji pierwotnie planowanych do zaoferowania inwestorom indywidualnym. Pozostałe akcje, tj. 615.775.067 (po scaleniu), zostały przydzielone polskim i zagranicznym inwestorom instytucjonalnym.

"Na podstawie ostatecznej liczby akcji oferowanych inwestorom indywidualnym oraz łącznej liczby akcji, na które zapisali się inwestorzy indywidualni, ustalono próg maksymalnego przydziału. Każdy z inwestorów otrzymał maksymalnie 934 akcje. Inwestorom, których zapisy obejmowały liczbę akcji mniejszą lub równą 934, przydzielono wszystkie akcje objęte zapisem. Inwestorzy, którzy zapisali się na więcej niż 934 akcje (maksymalnie 1.500) zgodnie z w/w zasadą maksymalnego przydziału otrzymali 934 akcje" - czytamy dalej.

Ostateczna cena sprzedaży akcji dla inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w ofercie publicznej Taurona wyniosła 5,13 zł (po uwzględnieniu scalenia akcji).

Debiut akcji Taurona na GPW zaplanowany jest na najbliższą środę, 30 czerwca 2010 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maksymalna redukcja na akcje Taurona w ofercie indywidualnej wyniosła 37,7 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl