SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Malemen' stał się dwumiesięcznikiem i staniał

Magazyn lifestylowy dla mężczyzn "Malemen" (Next Media) od trzeciego wydania, które właśnie trafiło na rynek, ukazuje się co dwa miesiące, a nie co kwartał jak do tej pory. W związku z tym obniżeniu o 10 zł uległa cena pisma. Poszerzyła się też jego dystrybucja otwarta.

- Wpływ na zmianę częstotliwości ukazywania się magazynu miało dobre przyjęcie tytułu przez czytelników, a także oczekiwania reklamodawców. Kwartalny cykl wydawniczy pozbawiał nas możliwości pozyskania części reklam - tłumaczy nam Andrzej Miękus, wydawca "Malemen". W związku ze zmianą częstotliwości ukazywania się tytuł jest teraz tańszy, bowiem z 29 zł staniał do 19 zł. Nie zmieniła się jednak jego zawartość, ani objętość, która wynosi nadal 148 stron.

Wydawca zmienił także nieco strukturę dystrybucji "Malemena". Z 15 tys. egz. trzeciego numeru dostępnych w dystrybucji otwartej ok. 13 tys. trafiło do sprzedaży bezpośredniej, a tylko ok. 2 tys. bezpłatnie kolportowanych jest m.in. w klubach, hotelach i restauracjach (przy numerze drugim proporcje te wynosiły odpowiednio ok. 9 tys. i ok 6 tys. egz,). Dodatkowo magazyn trafił do nowych sieci sprzedaży: wypożyczalni DVD Beverly Hills, wybranych stacji Orlen i supermarketów Bomi. Bez zmian pozostaje dystrybucja zamknięta, w ramach której 45 tys. egz. tytułu wysyłanych jest bezpośrednio partnerom biznesowym.

Jeszcze w marcu wystartować ma nowa strona internetowa magazynu, na której znajdą się materiały wideo z bohaterami pisma, subiektywny przewodnik po różnych miejscach i część poradnicza. Wydawca zastanawia się też nad wprowadzeniem do "Malemena" kobiecego dodatku. - Jego ukazanie się zależy od zainteresowania reklamodawców - tłumaczy nam Miękus. Zaznacza, że jeśli dodatek zostanie wprowadzony, to na pewno nie od najbliższego numeru, który ukaże się w maju br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Malemen' stał się dwumiesięcznikiem i staniał

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ELLA
ZASTANAWIAM SIĘ JAK TO SIĘ STAŁO ŻE NA STRONIE INTERNETOWEJ DWUTYGODNIKA "MALE MAN" W RUBRYCE MĘŻCZYŹNI KTÓRYCH KOCHAMY NIE MA TWARZY MĘŻCZYZNY KTÓRY BYŁ PIERWSZĄ TWARZĄ TEGO PISMA PAWŁA MAŁASZYŃSKIEGO ? PYTANIE O POWÓD TAKIEJ DECYZJI
8 8
odpowiedź
User
Należy
to zmienić taka gafa?
8 8
odpowiedź