SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio usuwa audycje Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg

W Jedynce i Polskim Radiu nie będą już nadawane autorskie audycje Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg - potwierdził portal Wirtualnemedia.pl. Dwie z nich, „W otwarte karty” i „Gdzie jest Pan Cogito”, od wiosny ub.r. emitowano także w TVP Info.

Małgorzata Raczyńska-Weinsberg, fot. screen z TVPMałgorzata Raczyńska-Weinsberg, fot. screen z TVP

Małgorzata Raczyńska-Weinsberg do połowy grudnia ub.r. prowadziła trzy audycje w Polskim Radiu. W Jedynce nadawane były „Gdzie jest Pan Cogito” (w niedziele o godz. 15:10) oraz „W otwarte karty” (ostatnio w czwartki o godz. 21:05), a w Polskim Radiu 24 - „Pro publico” (w soboty o godz. 11:06).

Ich ostatnie odcinki pojawiły się przed zmianami władz spółek mediów publicznych, które nastąpiły 20 grudnia. Audycje Raczyńskiej-Weinsberg nie wrócą już do rozgłośni Polskiego Radia, co potwierdziła portalowi Wirtualnemedia.pl Monika Kuś, rzeczniczka prasowa nadawcy.

Na portalu internetowym Polskiego Radia nie ma już archiwalnych odcinków „Gdzie jest Pan Cogito”. - W Polskim Radiu pracują znakomici dziennikarze, którzy będą tworzyć treści zarówno na nasze anteny jak i te, które publikujemy w internecie - podkreśla Monika Kuś.

„W otwarte karty” i „Gdzie jest Pan Cogito” od wiosny ub.r. emitowano także w TVP Info, a za realizację odpowiadała Telewizyjna Agencja Informacyjna.

Czytaj też: Polskie Radio 24 zmienia pasmo poranne. Nowi prowadzący, mniej polityków

Małgorzata Raczyńska współpracowała z Polskim Radiem od połowy 2017 roku. Początkowo prowadziła audycję „Nieznani znani”, a potem także „Sztukę słuchania” (obie w Jedynce). W jej programach najczęściej gościli politycy Zjednoczonej Prawicy oraz eksperci sprzyjający poprzedniemu obozowi rządzącemu.

Jak już opisywaliśmy, nowe władze Polskiego Radia zdecydowały się ograniczyć współpracę z publicystami zewnętrznymi, m.in. związanymi z TVP Info oraz mediami Tomasza Sakiewicza i braci Karnowskich. - W Spółce mamy wielu świetnych dziennikarzy, którzy będą zajmowali się publicystyką na antenach Polskiego Radia - uzasadniała Monika Kuś.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Małgorzata Raczyńska od 2016 roku do wiosny 2022 roku doradzała zarządowi Telewizji Polskiej. Jesienią 2016 roku bez powodzenia startowała w konkursie na prezesa TVP. Z telewizją publiczną Raczyńska była już związana w latach 2006-2008, była - z kilkumiesięczną przerwą - dyrektorem TVP1 (za prezesury Bronisława Wildsteina i Andrzeja Urbańskiego). W 2011 roku bez powodzenia startowała z listy PiS w wyborach do Sejmu. Potem współpracowała z telewizją internetową tej partii oraz prowadziła swój kanał youtube’owy „Według Raczyńskiej”.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio usuwa audycje Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz
Jaka Raczyńska? Kocznorowska z Wołomina! Tyle prawdy w tych audycjach, ile w jej życiorysie!
odpowiedź
User
123213213213
Te jej wywiady to był 100% pisowski cringe. Nie zapomnę ich nigdy.
odpowiedź
User
Dobrze
"usuwa" raczej likwiduje. Nagrań wciąż będzie można słuchać tak jak np. Trójkowej audycji Pacudy.
odpowiedź