SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małgorzata Ziętkiewicz nagrodzona "Złotą Wagą"

Małgorzata Ziętkiewicz otrzymała we wtorek nagrodę Naczelnej Rady Adwokackiej. Dziennikarka "Wydarzeń" została nagrodzona "Złotą Wagą" za obiektywizm i rzetelność dziennikarską oraz za fachowość materiałów dotyczących tematyki prawnej.

Małgorzatę Ziętkiewicz doceniono m.in. za "błyskotliwe upowszechnianie wiedzy o prawie" oraz za "zrozumiałe przedstawianie trudnych problemów prawnych". Zdaniem kapituły NRA dziennikarka mistrzowsko posługuje się kamerą i obrazem oraz jest wyjątkowo wrażliwa na ludzkie sprawy i problemy.

- "Złote Wagi" przyznawane są za solidny i rzetelny warsztat dziennikarski i odznaczające się obiektywizmem publikacje na tematy prawne - powiedziała podczas wręczenia nagród prezes NRA  Joanna Agacka-Indecka.

Nagrody zostały przyznane po raz piaty przez kapitułę w składzie: Maciej Bednarkiewicz, Czesław Jaworski i Stanisław Rymar oraz redaktor naczelny "Palestry" Stanisław Mikke. 

Laureatem "Złotej Wagi" jest w tym roku także Wojciech Tumidalski z Polskiej Agencji Prasowej. Od 2005 roku nagrody otrzymali: Marta Pionkowska, Jan Ordyński, Anna Godzwon, Stanisław Podemski, ks.prof. Remigiusz Sobański, Monika Olejnik i Maciej Iłowiecki.

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Ziętkiewicz nagrodzona "Złotą Wagą"

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
polonista
Gratulacje dla Pani Małgorzaty Ziętkiewicz!!!W pełni zasłużyła na nagrodę,a tym samym ,tak wielkie wyróżnienie:).Uważam jednak/to jest moje zdanie/,że Pani Małgorzata jest czasem bardzo denerwująca z tym swoim patosem w przygotowywanych materiałach i bardzo teatralną polszczyzną.Doceniam warsztat dziennikarski,szanuję ludzi,którzy szanują nasz język ojczysty ale ta hiperpoprawność,nienaturalność,wygranie słów budzi złe emocje.Według mnie,w ten sposób gubi się sens przekazu,który ma mieć charakter informacyjny.Oprócz tego Pani Małgorzata jest bardzo surowym sędzią wobec dziennikarzy,którzy popełniają czasem błędy.Nie ma ludzi doskonałych,a ci,co za takich się uważają z reguły nie budzą wielkiej sympatii.
odpowiedź
User
Umberto A Co
Słyszałem wiele pochlebnych opinii o programach informacyjnych Polsatu czy też Polsatu News - do których chętnie się dołączam, ale ku mojemu zdziwieniu nagradzano zwykle dziennikarzy innych stacji. Cieszę się, że tym razem laur poszedł w ręce osoby tworzącej Wydarzenia.
odpowiedź
User
KungPao
Nareszcie, ta nagroda red. Zietkiewicz nalezala sie juz od dawna. Zreszta caly kanal Polsat News jest ostatnio wyraznie najbardziej obiektywny sposrod innych informacyjnych.
odpowiedź