SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Kawa został prezesem spółki All in! Games

W środę ogłoszono, że nowym prezesem zarządu giełdowej spółki All in! Games został Marcin Kawa, związany z firmą od 2020 roku. Firma skupi się w bieżącym roku na grach z większym budżetem - zapowiada nowy CEO.

Kawa ma 20-letnie doświadczenie w branży gier wideo. W spółce, którą kieruje, dotychczas odpowiadał za dział produkcji, ale także pełnił rolę dyrektora operacyjnego i odpowiadał za restrukturyzację procesów produkcyjno-wydawniczych firmy. - To wielkie wyzwanie. Gdy zaczynałem w 2020 roku pracę w spółce jako producent, nie mogłem nawet przypuszczać, dokąd zaprowadzi mnie ta przygoda – komentuje Marcin Kawa. - Od samego początku byłem jednak przekonany, że dołączam do wyjątkowego przedsięwzięcia, które teoretycznie nie powinno zdarzyć się w Europie, a przypomina historię wprost z Doliny Krzemowej – dodaje.

W 2021 roku All in! Games sprzedało ponad 1 mln egzemplarzy swoich tytułów. Pozwoliło to osiągnąć firmie pozycję drugiego najlepszego polskiego wydawcy - według ocen w serwisie Metacritic. Pozycję na rynku wydawniczym zapewniły spółce takie tytuły, jak: „Ghostrunner” czy „Chernobylite”. Na 2022 rok firma zakłada realizację nowych projektów z większym budżetem. Pierwszym będzie „Project Raise”. - Rdzeniem działalności AIG są gry komputerowe i to one są najważniejsze. Koncentrujemy się przede wszystkim na projektach, w które wierzy cały zespół. Jeśli jakaś gra nie wywołuje zainteresowania zespołu - nie będziemy nad nią pracować – zapowiada nowy prezes.

Marcin Kawa zaczynał w branży gier komputerowych pracując jako recenzent w magazynach „Secret Service” oraz „Neo”. Przez następne 20 lat pełnił m.in. funkcje testera, czy game designera. Zajmował się marketingiem gier oraz usług związanych z grami, najpierw w Polsce, a następnie w Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Hiszpanii. Pracował m.in przy takich globalnych produktach IP jak: „GOG.com”, „Asphalt”, „Real Football” czy „Uno”.

Współpracę z All in! Games rozpoczął w 2020 r., na początku jako producent, a następnie szef działu produkcyjnego odpowiadał za „Ghostrunnera” (IP sprzedano do 505 Games, gra zyskała szereg nagród) oraz restrukturyzację działów. W 2021 r. objął funkcję COO w All in! Games, odpowiadał za stworzenie planu rozwoju wewnętrznych zespołów projektowych i koordynację procesów operacyjnych.

 

Dołącz do dyskusji: Marcin Kawa został prezesem spółki All in! Games

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl