SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Kędryna przeprowadził wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą. Wcześniej był jego rzecznikiem prasowym

W dziennikach regionalnych Polska Press opublikowano wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą. Jednym z dziennikarzy przeprowadzających rozmowę był Marcin Kędryna, były szef biura prasowy prezydenta i były jego asystent, a obecnie wicenaczelny „Gazety Lubuskiej”.

Marcin Kędryna, fot. Krzysztof Sitkowski/KPRPArticle

Wywiad przeprowadziła trójka dziennikarzy tytułów Polska Press: Wojciech Rogacin (redaktor naczelny „Polska Metropolia Warszawska”; na zdjęciu poniżej - pierwszy z prawej; fot. Polska Times), publicystka „Polski Times” Anita Czupryn i Marcin Kędryna, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Lubuskiej”. Wywiad z głową państwa ukazał się w piątek w obu tytułach Polska Press; fragmenty opublikowała także Polska Agencja Prasowa.

Prezydent w wywiadzie opowiada m.in. jak czuje się jako człowiek 50-letni (niedawno świętował urodziny), snuje rozważania o bezpieczeństwie Polski w kontekście wojny w Ukrainie, a pytany o kulisy swojego zaangażowania w pomoc walczącym sąsiadom – zręcznie uchyla się od odpowiedzi.

Mówi też o pozycji Polski w Europie, a także diagnozuje, jakie będą dalsze losy pieniędzy dla Polski z Funduszu Odbudowy: - Chciałem pomóc polskiemu rządowi, polskiej scenie politycznej, ale z drugiej strony chciałem rozwiązać problemy, które powstały w samym Sądzie Najwyższym, również w wyniku orzecznictwa europejskiego. Chciałem, żeby te problemy były rozwiązane, chciałem, żeby w związku z tym spory, tu, na miejscu, wokół polskiego sądownictwa nieco się wyciszyły – zaznacza prezydent.

Kędryna przez 5 lat w kancelarii prezydenta

Komentujący w sieci podkreślali, że Marcin Kędryna, jeszcze niedawno był rzecznikiem prasowym prezydenta Andrzeja Dudy. Kędryna dołączył do zespołu kancelarii prezydenta z początkiem kadencji Andrzeja Dudy, przez pierwsze lata odpowiadał za koordynację kontaktów z mediami, relacjonował też w mediach społecznościowych poczynania głowy państwa. Wiosną 2020 r. został szefem biura prasowego, zastępując na tym stanowisku Agnieszkę Marciniak. Wcześniej biurem prasowym Kancelarii Prezydenta RP (za kadencji Andrzeja Dudy) kierowali kolejno: Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, Marek Magierowski, Krzysztof Łapiński i Jacek Cegła.

Natomiast Marcin Kędryna z Andrzejem Dudą współpracował już dużo wcześniej: był jednym z jego asystentów w Parlamencie Europejskim oraz pracował w sztabie podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku. Wcześniej był związany z mediami: w latach 2010-2013 był redaktorem prowadzącym iPadowego wydania „Malemena”, a w latach 2008-2009 pełnił funkcję fotoedytora w IDG Poland. Pracował też w redakcji książek Edipresse, był związany z „Gazetą Krakowską", „Super Expressem", „Przekrojem", „Ozonem", TVP i „Viva Football".

Zastępcą naczelnego „Gazety Lubuskiej” został w lipcu 2021 roku. Wcześniej - w czerwcu tego samego roku – zaczął pisać felietony dla innego tytułu Polska Press – „Dziennika Polskiego”; ukazywały się na łamach co piątek.

Dołącz do dyskusji: Marcin Kędryna przeprowadził wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą. Wcześniej był jego rzecznikiem prasowym

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
To już nie mógł sam ze sobą przeprowadzić tego wywiadu?
odpowiedź
User
Kolega ze studiów
Aleś się Kędryna rozmienił na drobne...
odpowiedź
User
Szacun
Szacun za wszystko co robicie dla zbatustanowania RP.
odpowiedź