SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marcin Piróg złożył rezygnację z funkcji prezesa Ruchu

Prezes Ruchu Marcin Piróg złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji, podała spółka w komunikacie w środę.

Marcin Piróg złożył rezygnację z funkcji prezesa Ruchu

„Marcin Piróg, prezes zarządu Ruch SA złożył w dniu 22 września 2010 r., ze skutkiem na koniec dnia, rezygnację z funkcji prezesa zarządu Ruch SA” – czytamy w komunikacie.

W ramach wezwania ogłoszonego przez Lurena Investments na 100 proc. akcji Ruch akcjonariusze złożyli zapisy na 51 088 410 akcji, stanowiących 86,85 proc. kapitału zakładowego spółki.

Oferowana w zakończonym 13 września wezwaniu cena za akcję Ruch wynosiła 10,7 zł i stanowiła premię w wysokości 23 proc. w stosunku do średniej ważonej ceny papierów spółki z okresu 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania.

Zapis obejmujący wszystkie posiadane akcje spółki (56,84% kapitału zakładowego) złożyło Ministerstwo Skarbu Państwa.

Lurena należy w całości do funduszy zarządzanych przez Eton Park Capital Management, L.P. Przy opracowaniu planu strategii rozwoju dla Ruchu Eton Park współpracował z ICENTIS Capital sp. z o.o., spółką która koncentruje się na realizacji projektów inwestycyjnych o charakterze private equity.

Ruch jest największą siecią detaliczną w Polsce z około 7.000 punktami sprzedaży. Jest wiodącymhurtowym dystrybutorem prasy w Polsce z ponad 40% udziałem w rynku, zaopatrującym ponad 20.000 placówek. Ruch jest ponadto głównym dystrybutorem dóbr szybkozbywalnych (FMCG) z siecią 129 punktów sprzedaży hurtowej.

Eton Park jest globalną firmą inwestycyjną, angażującą się w inwestycje o ponadprzeciętnym zwrocie osiąganym w perspektywie kilkuletniej. Obecnie zarządza on aktywami o wartości ok. 13 mld USD.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marcin Piróg złożył rezygnację z funkcji prezesa Ruchu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl