SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grzybowski i Ziółkowski w radzie nadzorczej Cyfrowego Polsatu, Gwiazdowski i Reksa poza komitetem audytu

Do rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu zostali powołani Marek Grzybowski i Paweł Ziółkowski. Natomiast członkowie rady Robert Gwiazdowski i Leszek Reksa zrezygnowali zasiadania w komitecie audytu firmy.

W czwartek walne zgromadzenie akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu zdecydowało, że w bieżącej kadencji rada nadzorcza firmy będzie liczyć dziewięć osób.

Jej szefem jest Marek Kapuściński (jest w radzie od jesieni 2016 roku), a pozostali członkowie to Robert Gwiazdowski, Leszek Reksa (obaj od wiosny 2009 roku), Józef Birka, Aleksander Myszka (od wiosny 2015 roku), Tomasz Szeląg i Piotr Żak (od połowy 2018 roku).

Nowi członkowie, powołani w czwartek, to Marek Grzybowski i Paweł Ziółkowski. Grzybowski ma tytuł naukowy doktora, od 1977 roku  jest pracownikiem w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, od 2012 roku pełni funkcję prodziekana ds. finansowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Grzybowski jest radcą prawnym, W latach 1987-2000 był partnerem w kancelariach: Consultor LC and T. Komosa, C. Wiśniewski, M. Grzybowski and Wspólnicy, a w latach 2001-2020 był partnerem w międzynarodowej kancelarii Linklaters LP, a następnie do 2020 roku był związany z kancelarią Linklaters LP.

Od 1997 roku jest redaktorem naczelnym czasopisma „Glosa - Prawo Gospodarcze w Orzeczeniach i Komentarzach”, zasiada w komitecie redakcyjnym czasopisma The European Journal of Legal Education.

Paweł Ziółkowski ma wieloletnie doświadczenie bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. W latach 1992-1996 był dyrektorem departamentu finansów handlowych w ING Banku, w latach 1996-1998 członkiem zarządu SBC Warburg, a w latach 1998-2019 był związany z RBS Bank Polska, m.in. jako prezes w latach 2004-2019. Od 2009 do 2016 roku zasiadł w radzie Związku Banków Polskich.

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała wzrost przychodów o 2 proc. do 2,85 mld zł, przy czym przychody od klientów i ze sprzedaży sprzętu nieznacznie zmalały. Firma miała sprzedanych 17,43 mln jednostkowych usług, po wzroście o 2,7 proc.

Dołącz do dyskusji: Grzybowski i Ziółkowski w radzie nadzorczej Cyfrowego Polsatu, Gwiazdowski i Reksa poza komitetem audytu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
Pan Ziółkowski będzie budował system płatności Plus Pay lub Plus Finanse - zarejestrowano takie spółki.
odpowiedź