SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Kacprzak przechodzi z Polsatu do Wirtualnej Polski, poprowadzi programy „Tłit” i „Money. To się liczy”

Na początku marca Marek Kacprzak dołączy do zespołu Wirtualnej Polski, będzie prowadził dwa nowe programy: „Tłit” oraz „Money. To się liczy”. Poprzednio przez 9 lat pracował w Telewizji Polsat, a wcześniej m.in. w „Polska The Times”, TVN24 i RMF FM.

Marek KacprzakArticle

„Tłit” i „Money. To się liczy” będą nadawane na żywo od 5 marca, od poniedziałku do piątku. Pierwszy program (pokazywany o godz. 8:30) to rozmowa z gościem, który będzie odpowiadał także na komentarze i pytania internautów. Natomiast „Money. To się liczy” (emitowany o godz. 16:00) będzie dotyczył gospodarki, w każdym wydaniu będą dwie rozmowy z gośćmi.

Oba nowe programy będą pokazywane tylko na WP.pl - na stronie głównej portalu i jego profilach w social media. Nie jest planowana emisja w Telewizji WP.

- Lubię wyzwania i lubię się uczyć nowych rzeczy. Wirtualna Polska daje mi jedno i drugie. Korzystając z dotychczasowych doświadczeń, mam okazję zbudować coś całkiem nowego. Całe życie medialne przenosi się do internetu, to proces, którego nic już nie zatrzyma - tak Marek Kacprzak uzasadnia przejście do Wirtualnej Polski.

- Od ponad roku wprowadzamy do WP bardzo dużo zmian. Wszystkie służą temu, by Wirtualna Polska była najbardziej pożądanym miejscem pracy dla najlepszych dziennikarzy. Przyjście Marka Kacprzaka potwierdza, że idziemy w dobrym kierunku - dodaje Tomasz Machała, wiceprezes Wirtualnej Polski ds. wydawniczych.

 

Kacprzak przez ostatnie 9 lat był związany z Telewizją Polsat, przede wszystkim prowadził programy informacyjne i publicystyczne w Polsat News. Wcześniej był szefem działu krajowego w dzienniku „Polska The Times”, pracował też w TVN24 i RMF FM. Ponadto jest wykładowcą akademickim oraz kończy studia MBA prowadzone przez Erasmus Universiteit Rotterdam.

Wirtualna Polska rozwija ofertę wideo internetowego po cięciach w Telewizji WP

W połowie ub.r. Wirtualna Polska z powodu niezadowalającego zasięgu technicznego i wyników oglądalności zrezygnowała z większości autorskich programów publicystycznych i rozrywkowych w Telewizji WP. W efekcie z firmą rozstała się większość pracujących przy nich dziennikarzy, m.in. Małgorzata Serafin, Kamila Biedrzycka-Osica, Igor Sokołowski, Katarzyna Krupa, Nikola Zbyszewska i Karolina Jakobsche.

W zespole pozostał Maciej Orłoś, który zaczął prowadzić swój talk-show. Niedługo potem na WP.pl ruszyły cykle „Moja Strona. Bitwa Redaktorów” Jacka Żakowskiego i Pawła Lisickiego oraz „Kto nami rządzi?” Łukasza Mężyka, a od połowy lutego br. emitowana jest „Obiegówka” z Kubą Janowskim.

Według badania Gemius/PBI w styczniu br. serwisy i aplikacje Wirtualnej Polski zanotowały 21,67 mln realnych użytkowników i 4,12 mld odsłon, a sam portal WP.pl - 15,86 mln użytkowników i 2,91 mld odsłon.

Dołącz do dyskusji: Marek Kacprzak przechodzi z Polsatu do Wirtualnej Polski, poprowadzi programy „Tłit” i „Money. To się liczy”

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sądeczanin
A ja tego Pana pamiętam z Sądeckiego Radia Echo :)
odpowiedź
User
qwer
Już śmieszne psy i koty na YT mają większą oglądalność od telewizji WP :D
odpowiedź
User
Olo
Za 3 miesiące stamtąd zwieje.
odpowiedź