SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nieformalny PR-owiec premiera Mariusz Chłopik poza radą nadzorczą spółki zależnej Grupy Lotos

Z rady nadzorczej spółki Lotos Terminale należącej do państwowego holdingu Grupa Lotos został odwołany Mariusz Chłopik, nieformalny doradca premiera Mateusza Morawieckiego. Od października br. pracuje w Legii Warszawa, wcześniej pracował m.in. PKO BP, kancelarii premiera i Agencji Rozwoju Przemysłu.

Mariusz ChłopikArticle

W radzie nadzorczej Lotos Terminale Mariusz Chłopik był od połowy 2018 roku. Niedawno z rady nadzorczej spółki została też odwołana Małgorzata Czeczot (była członkinią od 2006 roku), natomiast do rady mianowano Magdalenę Skarżyńską.

Jedynym udziałowcem Lotos Terminale jest Grupa Lotos. Prezesem spółki od 2006 roku jest Tadeusz Szkudlarski, a jesienią 2019 roku członkiem zarządy został Filip Rdesiński, wcześniej m.in. członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej i prezes Polskiego Radia Poznań.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Mariusz Chłopik pozostaje natomiast w radzie nadzorczej spółki Śląski Rynek Hurtowy Obroki należącej do Grupy CZH (jej większościowym akcjonariuszem jest państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu). Członkiem rady jest od połowy 2016 roku.

Mariusz Chłopik przeszedł z PKO BP do Legii Warszawa

W ostatnich latach Mariusz Chłopik pracował w kilku państwowych podmiotach. Od wiosny 2018 do września br. był związany z PKO Bankiem Polskim. Początkowo był dyrektorem ds. marketingu sportowego, a potem dyrektorem ds. Ekstraklasy i gamingu. Odpowiadał głównie za współpracę z piłkarską Ekstraklasą, której sponsorem PKO BP jest od połowy 2018 roku, a od połowy 2019 roku pełni funkcję sponsora tytularnego.

Media informowały, że Mariusz Chłopik pożegnał się z PKO BP wskutek walk frakcyjnych w obozie rządzącym, w ramach których wiosną br. z banku odszedł wieloletni prezes Zbigniew Jagiełło. O dalsze zatrudnienie Chłopika bezskutecznie miał zabiegać premier Mateusz Morawiecki.

Z początkiem października Mariusz Chłopki został doradcą zarządu Legii Warszawa ds. projektów infrastrukturalnych i szkoleniowych.

Chłopik blisko Mateusza Morawieckiego

Mariusz Chłopik jest uznawany za nieformalnego współpracownika Mateusza Morawieckiego. Na początku ub.r. wskutek błędu Facebooka można było przez kilka godzin sprawdzić, którzy użytkownicy zamieszczają wpisy na fanpage’ach z znanych osób i marek. Okazało się, że treści na fanpage’u szefa rządu publikował Chłopik.

Wiele maili wymienianych przez niego z innymi najbliższymi współpracownikami Morawieckiego z rządu i kancelarii premiera, a także niektórymi menedżerami firm państwowych, m.in. Zbigniewem Jagiełło, zostało ujawnionych w ostatnich miesiącach po przejęciu zawartości prywatnej skrzynki mailowej szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka.

Na początku 2018 roku Mariusz Chłopik przez kilka miesięcy był szefem Centrum Informacyjnego Rządu w kancelarii premiera. Przedtem przez ponad rok pełnił funkcję dyrektora biura komunikacji korporacyjnej i marketingu w Agencji Rozwoju Przemysłu.

Chłopik pracował w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy podczas kampanii prezydenckiej oraz sztabie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości w kampanii parlamentarnej w 2015 roku. Jest współzałożycielem i byłym prezesem Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych. W latach 1999-2015 był związany ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej, był szefem biura prasowego i PR jubileuszowego zlotu stulecia harcerstwa. Pełni funkcję wiceprezesa Fundacji im. Sławomira Skrzypka, jest współtwórcą organizowanego od 2017 roku Kongresu 590.

Dołącz do dyskusji: Nieformalny PR-owiec premiera Mariusz Chłopik poza radą nadzorczą spółki zależnej Grupy Lotos

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Chen
Zadbajmy koniecznie, żeby rynek komercyjny nie przechwycił takiego eksperta. Gość z takim doświadczeniem wart jest conajmniej stówę miesięcznie.
odpowiedź
User
Tytus
Już nie będzie nagrywał kolegów z ukrycia?
odpowiedź
User
hhhh
podłaczony do korytka przez teścia
odpowiedź