SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Mariusz Cieślik nowym wicedyrektorem radiowej Trójki. Świetlik: mam do niego zaufanie

Mariusz Cieślik został powołany przez zarząd Polskiego Radia na zastępcę dyrektora radiowej Trójki. Zastąpi Wojciecha Surmacza, który jest od niedawna prezesem Polskiej Agencji Prasowej. - To dobry, doświadczony dziennikarz. Mam do niego zaufanie - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Wiktor Świetlik, dyrektor PR III Polskiego Radia.

Mariusz Cieślik, fot. Youtube Article

Wakat na stanowisku wicedyrektora anteny był od początku stycznia br., kiedy poprzedni zastępca Wojciech Surmacz wygrał konkurs i został desygnowany przez Radę Mediów Narodowych na prezesa PAP.

- To dobry i doświadczony dziennikarz, znający od podszewki media i czujący w nich prąd nowoczesności. Z pewnością będzie nam się dobrze wspólnie pracowało. Mam do niego zaufanie - tak powołanie Cieślika na swojego zastępcę komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Wiktor Świetlik, dyrektor Trójki.

Mariusz Cieślik od maja 2015 do grudnia ub.r. był związany z tygodnikiem „Wprost”. Kierował działem Cywilizacja (za czasów wicenaczelnego Mariusza Staniszewskiego, obecnie wiceprezesa Polskiego Radia), a ostatnio prowadził satyryczną rubrykę wraz z Robertem Górskim. W grudniu Cieślik i Górski przenieśli swoją rubrykę do „Rzeczpospolitej”, gdzie ukazuje się pod nazwą „Od ucha do ucha”.

Ponadto Cieślik prowadzi w Polsat News magazyn o literaturze „Spis treści”. W przeszłości w TVN24 współtworzył program „Xięgarnia”. Był też m.in. publicystą i szefem działu Styl życia w „Newsweeku”, a z ramienia tego tygodnika prowadził w Polsat News magazyn „Narożnik Newsweeka”.

Według badania Radio Track w całym ub.r. Trójka miała 6,7 proc. udziału w rynku słuchalności, o 1,2 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mariusz Cieślik nowym wicedyrektorem radiowej Trójki. Świetlik: mam do niego zaufanie

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Henio
"To dobry, doświadczony dziennikarz. Mam do niego zaufanie - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Wiktor Świetlik, dyrektor PR III Polskiego Radia."

Tak samo "dobry" jak pan panie Świetlik?
odpowiedź
User
Jadek
A Onet pisze o niemieckim zbrodniarzu Wachterze per bohater.
4 9
odpowiedź
User
ena
Dwa lata w dziennikarstwie i już doświadczony?Ciekawe...
odpowiedź
User
Super
Gratulacje. Doświadczony i mądry człowiek
odpowiedź
User
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych
Szkoda tylko, że nowy wicedyrektor raczej nie spowoduje solidnego "przewietrzenia" tej Trójki. Tu potrzeba kogoś z dużą odwagą, z pazurem, kogoś, kto nie przestraszy się kilkuset czy nawet kilku tysięcy nawiedzonych fanatyków ze śmiesznego profilu "Ratujmy Trójkę" i uparcie będzie "przewietrzał" Trójkę. Wiele razy już pisałem, że w Trójce jest za dużo audycji z muzyką rockową, która - jak powszechnie zresztą wiadomo - jest dziełem szatana i nie pasuje do konserwatywnych mediów publicznych. Tymczasem muzyki patriotycznej praktycznie w Trójce nie uświadczysz, a muzyka religijna to tylko dwie godziny w tygodniu, we wczesny niedzielny poranek, kiedy wielu ludzi chce jeszcze pospać. "Przewietrzyć" trzeba też osoby, które odważają się publicznie wyrażać niezadowolenie z sytuacji w radiu (Michał Olszański, albo Marek Niedźwiecki piszący na swoim blogu, że nigdy nie było tak źle na Myśliwieckiej), jak też osoby, które mówią o sobie wprost, że są lewakami (patrz Wojciech Mann i jego wywiad dla pewnego portalu, w którym padły słowa: "Ja chyba też jestem lewak. Kim innym mógłbym być?").

PS.
Wszyscy wiedzą, że 666 to jest liczba szatana. Wszyscy wiedzą, że 666 = 333 x 2.
A teraz najciekawsze: telefon do Trójki to jest 22 333 33 33.
Przypadek? Nie sądzę.
Chyba numer telefonu do Trójki też można byłoby "przewietrzyć" i zmienić na jakiś inny, który byłby bez takich skojarzeń.
odpowiedź
User
Ha! Ha! Ha!
Sitwa.... Świetlik niedouk, poprawnie felietonu nie jest w stanie napisać.... I teraz Cieślik.... Dojna zmiana pajaców....Trójka z nimi zjedzie na 2-3%.....
odpowiedź
User
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych
Powyższy wpis o 08:16 nie jest moim wpisem! To napisał lewacki podszywacz, który jak zwykle zbłaźnił się i skompromitował, bo nie potrafił nawet tak krótkiego wpisu napisać całkowicie bezbłędnie.
wyszło mu, że trójka jest z piekła rodem.

Każdy czytelnik wie, że Trójkę pisze się zawsze dużą literą. Lewacki podszywacz, pisząc nazwę tej rozgłośni małą literą, tylko sam siebie zdemaskował, bo moderator nie będzie miał wątpliwości, że jest to wpis podszywacza i usunie go bez żadnych wątpliwości.
2 11
odpowiedź
User
plujlista rulez
A jakie to ma w praktyce znaczenie, kto będzie dyrektorem, wicedyrektorem, prezesem czy wiceprezesem? Żadne. To znaczy, będzie to miało wpływ na zawartość audycji dotyczących polityki - w zależności od tego, z jakiego nadania politycznego są ci dyrektorzy, ale co poza tym? Niezależnie od tego czy innego dyrektora lub wicedyrektora, kierunek muzyczny tej majorsowej szafy grającej dawno został wyznaczony. Majorsi położyli swoje łapska na mediach publicznych i raczej już nie odpuszczą, bo podoba im się, że stałym gościem w wielu audycjach muzycznych Trójki są produkty z trzech wytwórni fonograficznych. Najlepszy czas antenowy będą mieli redaktorzy grający dużo piosenek dnia z plujlisty (nieudolnie udającej oprawę muzyczną) i potrafiący załatwić fajne "wywiady" z muzykami latającymi w danym tygodniu po największych mediach na zorganizowane przez przemysł fonograficzny ustawki. Redaktorzy szperający w bogatym świecie muzyki i dzielący się swoimi autentycznymi, autorskimi odkryciami, są i będą spychane na godzinę 2 w nocy, bo majorsom nie na rękę jest ciekawa muzyka robiona przez niezależnych artystów, za którymi nie stoją największe "labele".

Proszę państwa, Trójka od co najmniej 18 lat jest tylko TrUjką, jest zaprzeczeniem idei dawnego Programu Trzeciego, który miał za zadanie wychowywać muzycznie ludzi. Szczęście mają ci, którzy mieli możliwość wychowania się na tym właściwym Programie Trzecim, który skończył się w 2000 roku. Tym, którzy TrUjki zaczęli słuchać dopiero w XXI wieku, można jedynie współczuć, bo uważają, że "Trójeczka jest super i już", nie mając pojęcia, jak brzmi PRAWDZIWE radio.
16 9
odpowiedź
User
martin
Z doświadczeniem w Polsat News i TVN? Dobra zmiana w PR! Brawo, tow. Czabański!
60 0
odpowiedź
User
amy
Może i doświadczony ale nie w radiu. Ale to chyba już bez znaczenia.
55 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing