SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Dziennik Bałtycki”: Mariusz Leśniewski nowym wicenaczelnym, odchodzi Bogdana Wachowska

Z redakcją „Dziennika Bałtyckiego” (Polska Press Grupa) rozstaje się dotychczasowa zastępczyni redaktora naczelnego Bogdana Wachowska. Na jej stanowisko awansował Mariusz Leśniewski, związany z tytułem od 21 lat - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

 

Mariusz Leśniewski, fot. Przemysław Świderski/Polska PressArticle

Mariusz Leśniewski zaczął pracę w „Dzienniku Bałtyckim” w 2000 roku, kolejno był reporterem, szefem działu reporterskiego oraz wydawcą gazety. Jest również redaktorem prowadzącym trójmiejskiego tygodnika, który ukazuję się w każdy piątek.

- To typowy awans wewnętrzny. Mariusz świetnie zna firmę i ludzi. Jest bardzo dobrym, wszechstronnym redaktorem. Ostatnio zajmował się wydawaniem gazety i kierował grupą reporterów - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Artur Kiełbasiński, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”.

Z dziennikiem żegna się poprzednia wicenaczelna Bogdana Wachowska. W redakcji pracowała przez ponad 20 lat, w ostatnim okresie była m.in. wydawczynią papierowych i internetowych wydań.

To kolejna zmiana personalna w „Dzienniku Bałtyckim”. Na początku sierpnia do grona felietonistów tytułu dołączył Krzysztof Załuski, a kilka tygodni wcześniej Wojciech Wężyk z Salonu24.

Od 1 lipca redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego” jest Artur Kiełbasiński, były sekretarz redakcji w Radiu Gdańsk. Poprzedni naczelny, Mariusz Szmidka, związany był z tytułem od 1997 roku.Nie przyjął nowych warunków, na jakich miałby być związany z „Dziennikiem Bałtyckim” więc odszedł już z wydawnictwa za porozumieniem stron.

Według danych ZKDP, średnie rozpowszechnianie płatne razem „Dziennika Bałtyckiego” w grudniu ub. roku wynosiło 9 707 egz. (spadek rok do roku o 20,55 proc.).

Dołącz do dyskusji: „Dziennik Bałtycki”: Mariusz Leśniewski nowym wicenaczelnym, odchodzi Bogdana Wachowska

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zenon Bombalina
Dziennik Bałtycki na jajka i cycki.
odpowiedź
User
Jacek
PiSi pachołek. Kukiz powiedział jak się powinno takie osoby nazywac.
odpowiedź
User
Pracownik
Klakier i konformista dostał synekurę. Zasłużył swoimi służalczymi felietonami. Wicepropagandysta i tyle.
odpowiedź