SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mariusz Pilis dyrektorem TAI, Grzegorz Adamczyk szefem TVP Info

Mariusz Pilis, twórca kanału TVP Info, został w piątek powołany przez nowy zarząd TVP na stanowisko dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Zastąpił na nim Tomasza Syguta. Szefem stacji TVP Info został z kolei Grzegorz Adamczyk, dotąd związany z Polsatem.

Mariusz Pilis, fot.tvpMariusz Pilis, fot.tvp

O nominacji dla Pilisa TVP poinformowała wieczorem w oficjalnym komunikacie. O tym, że obejmie on pieczę nad wszystkimi programami informacyjnymi TVP mówiło się już od jakiegoś czasu. Jako szef TAI będzie nadzorować „Wiadomości” TVP1, „Panoramę” TVP2, „Teleexpress” TVP1 oraz kanał TVP Info.

Pilis jest reżyserem, scenarzystą i dziennikarzem. Był pomysłodawcą i pierwszym dyrektorem kanału TVP Info, który powstał w 2007 roku w miejsce TVP3. Był też korespondentem TVP na Ukrainie. Poza tym w przeszłości współpracował z TVN czy brytyjskimi stacjami BBC i Channel 4.

Mariusz Pilis ma na koncie szereg filmów dokumentalnych. Pierwszym jego dokumentem był „Allach Akbar Znaczy Bóg jest Wielki”. W 2010 nakręcił „List z Polski” poświęcony katastrofie smoleńskiej. W kolejnych latach zajmował się tematyką Ukrainy, której poświęcił obraz „Futbol i kraty” oraz ruchowi kibicowskiemu - dotyczył go film „Bunt stadionów”.

Do końca grudnia ub.r. TAI kierował Tomasz Sygut, który do sierpnia był zastępcą dyrektora TAI ds. TVP Info. Złożył on wypowiedzenie wraz z kilkoma innymi dyrektorami w Telewizji Polskiej.

Przez ostatnie miesiące TVP Info nie miało szefa - teraz został nim Grzegorz Adamczyk, który w piątek wieczorem został przedstawiony pracownikom kanału.

Dotąd Adamczyk był związany z pionem informacji Telewizji Polsat, kilka lat temu odpowiadał za budowanie newsroomu i działu publicystyki w TV Biznes (obecnie Polsat News 2). W przeszłości uczestniczył w pracach nad kanałem TVP Info. Z kolei w polskiej sekcji BBC w Londynie pracował jako wydawca i prezenter. Adamczyk jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Od piątku prezesem TVP jest Jacek Kurski. Wiceprezesem spółki został Maciej Stanecki.

Dołącz do dyskusji: Mariusz Pilis dyrektorem TAI, Grzegorz Adamczyk szefem TVP Info

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gorky Park
Kto wie jak wygląda ten Grzegorz Adamczyk ? czy on ma w ogóle twarz ?
odpowiedź
User
Balsamo Astralli
Oho, Pilis, miłośnik wybuchów w Tupolewie. No to mamy sztab wyborczy PiS.
odpowiedź
User
Reżyser i scenarzysta
Pilis jest "reżyserem i scenarzystą" więc będzie pisał scenariusze dla TAI
odpowiedź