SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marzena Paczuska o problemach psychicznych w czasie epidemii: teraz każdy cierpi na depresję, w d...się poprzewracało

Członek zarządu Telewizji Polskiej Marzena Paczuska zbagatelizowała na Twitterze trudności psychiczne, jakie mogą pojawić się w związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii koronawirusa. - Teraz każdy cierpi na depresję. W d...się poprzewracało. Bo życie jest takie trudne... - stwierdziła. Skrytykowało ją za to wielu dziennikarzy. - Nie wiedziałam, że na TT jest tylu rozmemłanych facetów z depresją - skomentowała Paczuska.

Marzena Paczuska, fot. materiały prasowe TVPMarzena Paczuska, fot. materiały prasowe TVP

- Za chwilę ruszy fala depresji, załamań i gorzej. W tym czasie zakazuje się nam wstępu do lasu i zniechęca do uprawiania BEZKONTAKTOWYCH sportów, jak bieganie, rower, nordic walking etc. - ocenił w sobotę na Twitterze Marcin Wyrwał z Onetu. - Czy ktoś o tym pomyślał? - spytał.

Po południu wpis skomentowała Marzena Paczuska, członek zarządu Telewizji Polskiej, od prawie miesiąca zawieszona w pełnieniu tej funkcji. - Jakich depresji? Jakich załamań? Ludzie obozy, więzienia i nawet dwie wojny przeżyli. Trzeba chronić życie, zbierać siły na walkę z kryzysem, zachować pogodę ducha. A tu jakiś frustrat histeryzuje z powodu zakazu uprawiania sportów?! - spytała.

- Proszę sobie nie robić żartów z depresji. To że silni ludzie przeżyli dwie wojny i obozy nie znaczy, że słabi nie odbiorą sobie teraz życia. Próbowałem dzisiaj umówić wizytę telefoniczną u psychologa. Do maja wszystkie terminy zaklepane - zwrócił jej uwagę jeden z internautów.

- Teraz każdy cierpi na depresję. W d...się poprzewracało. Bo życie jest takie trudne... - odpowiedziała mu Marzena Paczuska.

W związku z epidemią w Polsce w połowie marca zamknięto szkoły, instytucje kulturalne, lokale gastronomiczne i zdecydowaną większość sklepów niespożywczych. Wprowadzono przepisy zakazujące poruszania się w grupach większych niż dwuosobowe, władze i służba zdrowia apeluje, żeby ograniczać wyjścia i kontakty z innymi ludźmi. W sobotę minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził, że najlepiej nie jechać do rodziny na Wielkanoc.

Niektórzy dziennikarze aktywni na Twitterze skrytykowali wpisy Marzeny Paczuskiej o depresji. - Osoba, która zarządzała „Wiadomościami” TVP na temat depresji mówi: „w d... się ludziom poprzewracało”. To oczywiście tłumaczy poziom wrażliwości i głupotę lejącą się z TVP. Ale przede wszystkim daje sygnał, że jeszcze wiele jest do zrobienia w edukowaniu o tej chorobie - napisał Janusz Schwertner z Onetu.

- Oczywiście komentarz jest nieelegancki. Ale przede wszystkim pokazuje, że p. Paczuska nie wie, iż depresja to choroba. Tak jak rak płuc. Równie dobrze można by chorych na raka wyśmiewać, bo "ludzie palili całe życie, wdychali różne gówna i nie mieli raka". A inni, kurczę, mają - skomentował Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej”. - Myślę, że dzisiaj wszystko w dziedzinie bełkotu wygrała jednak niejaka Paczuska. #2miliardy - stwierdził Marek Twaróg z „Dziennika Gazety Prawnej”.

- Bzdura... - odpowiedziała Marzena Paczuska Słowikowi. - Sporo osób, które nie żywią do Pani niechęci, zwraca uwagę na daleko niewłaściwy dobór słów. Jest Pani pewna, że ma Pani rację w tym przypadku? - spytał ją dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej”. - Jutro Panu odpowiem. Mam stos screenów, z których wynika, że nie chodzi o dobór słów. To materiał na ciekawy esej. Jesteśmy jednak bardzo słabi... - skomentowała Paczuska. - Wierzę, że Pani dostrzeże, że pośród wielu osób mogą być takie, które naprawdę są chore. I nie ma sensu deprecjonować depresji jako choroby - dodał Słowik.

- Szydzenie z osób chorych na depresje oznacza nie tylko brak empatii, ale przede wszystkim brak elementarnej wiedzy,  że o  kulturze osobistej i inteligencji nie wspomnę - ocenił Rafał Wojda z TVN24. - Kiedy brytyjskie media - nie tylko publiczne - poruszają tematy, które mogą obciążyć psychicznie widzów, to często podają numery telefonów, gdzie można szukać wsparcia, mówiąc: nie jesteście sami. Odpowiedzialne dziennikarstwo w interesie publicznym. Bo tak, życie bywa trudne - zauważył Jakub Krupa, w przeszłości m.in. korespondent PAP w Londynie.

- PTSD proszę sprawdzić co to jest- z tym wychodzili z wojen, z tym samym wyjdą z domu ci, którzy sobie nie radzą, upadają im firmy, tracą zarobki, w przyszłości dach nad głowa i rodziny, myślą o samobójstwie i nie, nie pracują za podatnicze pieniądze w TVP - skomentowała Karolina Korwin-Piotrowska z Canal+. - 2 mld zł skutecznie chronią przed depresją, co nie? :( - spytał

Z kolei Marcin Dobski przypomniał, że kiedy Filip Chajzer w grudniu ub.r. w „Dzień dobry TVN” symulował atak paniki, mocno skrytykowano go m.in. w „Wiadomościach”. - Może warto zrobić o pani Marzenie, która kpi z chorych na depresję - zasugerował.

„Nie wiedziałam, że na TT jest tylu rozmemłanych facetów z depresją”

- Szanowna Pani, Zapraszam do Szpitala psychiatrycznego. z chęcią opowiem o chorobie, jaką jest depresja, jej przyczynach i patogenezie. Opowiedziałbym przy okazji o stygmatyzacji osób chorych psychicznie, wykluczeniu, hejcie, tragediach ludzkich - napisał do Marzeny Paczuskiej dr Mikołaj Sinica. - Źle Pan trafił. Mam doświadczenie rodzinne. Dlatego histerię, którą coponiektórzy tu rozkręcają uważam za dziecinadę. A Pan, doktorze - może przestać mnie traktować jak sztubaka z niższych klas - odpowiedziała mu Paczuska.

- Można dyskutować o zasadności zakazu wstępu do lasu, ale takie kpiny z ludzi chorych na poważną i ciężką chorobę, jaką jest depresja, są po prostu podłe - ocenił Dominik Wilczewski. - Jakie kpiny? Z czyjej choroby? Pan Wyrwał jest chory? - spytała go Paczuska. W innym wpisie określiła dziennikarza Onetu jako „Smerfa Marudę”.

- O kurcze...Nie wiedziałam, że na TT jest tylu rozmemłanych facetów z depresją. Zasmarkanych i pogubionych. I tą depresją postanowili dać mi wycisk-:) Bo do lasu nie mogą ... - stwierdziła członkini zarządu TVP.

- Jako osoba, która 10 lat temu zwalczyła, a raczej wyciszyła depresję lękową, będącą efektem złego leczenia i brania silnych leków życzę Pani, aby zrozumiała jak niestosowne są Pani komentarze w tym temacie. Polecam poczytać... - skomentował medioznawca Maciej Myśliwiec. - Jestem jednych z tych "rozemłanych facetów z depresją". Nie zdaje sobie Pani ile szkody może wywołać jeden, tak durny tweet. Proszę zrobić research o depresji i liczbie samobójstw w Polsce. BTW akurat ja też uważam, że warto się powstrzymać od wychodzenia gdziekolwiek, w tym lasu - stwierdził dziennikarz Rafał Pasztelański.

- Nie, nie jest Pan. Nie napisał Pan żadnego rozpaczliwego TT-a z powodu zakazu wejścia do lasu. Pan jest „wysoką półką” a nie histerykiem - odpowiedziała mu Marzena Paczuska.

Paczuska w TVP od ponad 10 lat

Marzena Paczuska do zarządu Telewizji Polskiej została powołana w marcu ub.r. Zawieszono ją na początku marca br., wniosek o to złożyli pozostali członkowie zarządu Jacek Kurski (krótko przed tym, jak został odwołany z funkcji prezesa) i Mateusz Matyszkowicz. W liście do rady nadzorczej spółki wyliczyli szereg poważnych zastrzeżeń do pracy Paczuskiej w zarządzie.

Od stycznia 2016 do sierpnia 2017 roku Marzena Paczuska kierowała „Wiadomościami”, a potem została doradcą prezesa TVP, odpowiadała m.in. za przygotowywanie anglojęzycznego kanału Poland IN. Z TVP jest związana od ponad 10 lat, przed 2016 roku pracowała m.in. w redakcji edukacyjno-dziecięcej oraz jako wydawca i zastępca szefa „Wiadomości”.

Marzena Paczuska na Twitterze ma 28 tys. obserwujących. Krótko przed tym jak na początku 2016 roku została szefową „Wiadomości”, usunęła część swoich wpisów.

W październiku ub.r. we wpisie komentującym śmierć Andrzeja Wajdy Paczuska stwierdziła: „walcie się dalej, nie oddamy wam kultury”. - Ten wpis był jej wypowiedzią prywatną - skomentowało centrum informacji Telewizji Polskiej.

Dołącz do dyskusji: Marzena Paczuska o problemach psychicznych w czasie epidemii: teraz każdy cierpi na depresję, w d...się poprzewracało

46 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marzena z Paczki
Droga Pani, nie wiem w czym Pani się przewróciło, ale na opamiętanie zawsze jest czas. Pani jako osoba przyssana do mediów publicznych, zarabiająca wielkie pieniądze, mimo niemal zerowych kompetencji menadżerskich, o których pisał prezes TVP, ma czelność używać takich słów?? Co w życiu zawodowym Pani osiągnęła? To teraz proszę przeprosić ludzi, którzy w miesiąc stracili swoje biznesy i nie wiedzą co dalej. Którzy mają kredyty i rodziny na utrzymaniu. Nie lawirowali jak Pani, tylko ciężko pracowali. Tak, oni wpadają w depresje i mają potężne problemy. Tak, władza która Panią utrzymuje nie bardzo może im pomóc. Tak, powinna się Pani wstydzić i najlepiej zamilknąć. Może chociaż to Pani potrafi?
odpowiedź
User
Yaro
Marzenka, niektórzy mają las a niektórzy alkohol.
Faktycznie możesz nie rozumieć miłośników lasu.
odpowiedź
User
jan
Będąc nią, czyli współpracując z okupantem, niszcząc ludzi w sposób dosłowny, kłamiąc, uczestnicząc w niszczeniu mediów i Polski nie dziwię się że ono nie ma stanów depresyjnych.
odpowiedź