SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mateusz Golis w Radiu Złote Przeboje. Jarosław Barwiak odszedł z Agory po 21 latach pracy

Od poniedziałku, 14 lutego Radio Złote Przeboje (Grupa Radiowa Agory) ma drugiego zastępcę dyrektora programowego - został nim Mateusz Golis, który pod koniec zeszłego roku odszedł z Radia ZET. Będzie współodpowiedzialny za kwestie programowe i organizacyjne związane z rozgłośnią.

Mateusz GolisArticle

Mateusz Golis w zarządzaniu zespołem i anteną Radia Złote Przeboje wesprze Agatę Strzałę, dotychczasową zastępczynię szefa tej sieci. Obowiązki dyrektora programowego stacji obecnie pełni Piotr Jaroszewski, dyrektor stacji muzycznych Grupy Radiowej Agory.

- Mateusz jest radiowcem z krwi i kości, z dużą wiedzą i głową pełną pomysłów. Jednocześnie to człowiek z wielką energią i pasją do tego, co robi. Cieszę, że znalazł się w zespole Radia Złote Przeboje i że będziemy mogli współpracować - mówi Piotr Jaroszewski.

- Dołączam do Radia Złote Przeboje z wielką radością. Propozycja pracy w tak doświadczonym zespole radiowym była dla mnie z jednej strony zaszczytem, a z drugiej - sporym wyzwaniem. Wierzę, że razem uda nam się osiągnąć zakładane dla stacji cele - dodaje Mateusz Golis, nowy zastępca dyrektora programowego Radia Złote Przeboje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Mateusz Golis jest związany z radiem od początku swojego zawodowego życia. Od 2012 r. był producentem programów muzycznych w Radiu ZET ("ZET na Punkcie Muzyki" i "Lista Przebojów Radia ZET"). W 2015 r. został koordynatorem anteny, a w 2017 r. jej sekretarzem. Od 2018 r. odpowiadał także za przygotowanie i realizację projektów oraz akcji specjalnych. Z poprzednią rozgłośnią Golis rozstał się pod koniec 2021 r. Nowym sekretarzem redakcji Radia ZET został Kuba Olszewski, który po sześciu latach opuścił Antyradio.

Mateusz Golis jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i Collegium Civitas.

Jarosław Barwiak po 21 latach rozstał się z Agorą

Jak się dowiedzieliśmy, w Radiu Złote Przeboje nie pracuje już Jarosław Barwiak. Od listopada 2012 r. pełnił on funkcję dyrektora programowego stacji.

- Jarosław Barwiak od października ub.r. nie jest w zespole Grupy Radiowej Agory. To była jego decyzja - mówi nam Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory. - Od tego czasu Piotr Jaroszewski łączy stanowisko dyrektora stacji muzycznych Grupy Radiowej Agory z rolą osoby pełniącej obowiązki dyrektora programowego Radia Złote Przeboje.

Nadawca nie informował wcześniej o tej zmianie personalnej. Jarosław Barwiak z Grupą Radiową Agory był związany od 2000 r.

Słuchalność Radia Złote Przeboje: 2,7 proc.

Radio Złote Przeboje to sieć 24 lokalnych stacji, które nadają m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej, a także online. Na antenie Radia Złote Przeboje można usłyszeć największe przeboje lat 80., 90. i dwutysięcznych.

W trzecim kwartale br. przychody Grupy Agora w segmencie radiowym wzrosły o 16,3 proc. do 25,7 mln zł, z czego wpływy reklamowe zwiększyły się o 11,7 proc. do 21,9 mln zł. W sprawozdaniu Agory zwrócono uwagę, że wartość całego rynku reklamy radiowej wzrosła w tym okresie tylko o 4 proc.

Z danych badania Radio Track wynika, że w okresie od listopada 2021 r. do stycznia 2022 r. średni udział Radia Złote Przeboje pod względem słuchania wyniósł 2,7 proc.

Dołącz do dyskusji: Mateusz Golis w Radiu Złote Przeboje. Jarosław Barwiak odszedł z Agory po 21 latach pracy

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzysiek37
Od bardzo długiego jest sentyment do tego radia .i wszystko by było na miejscu gdyby radio grało więcej nowszych piosenek .
odpowiedź
User
maks
I po co kłamać, że Jarek odszedł. Przecież wiadomo, że go zwolnili i to w kiepskim stylu.
odpowiedź
User
Olo
Szanowni Panstwo trwa plebiscyt. Ktora z korporacji medialnych zwalnia w najgorszym stylu? P.S. Kasa sie musi zgadzac, producent z marnym doswiadczeniem antenowym zrobi to samo za 1/3 wyplaty. Po co przeplacac…
odpowiedź