SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” przegrała proces z Anną Morawiecką, musi sprostować nieprawdziwe informacje

„Gazeta Wyborcza” (Agora) ma zamieścić sprostowanie i zapłacić 10 tys. zł na rzecz jednej z fundacji za podanie nieprawdziwej informacji o przekazaniu Fundacji Anny Morawieckiej środków z budżetu starostwa powiatowego - orzekł Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. Pozew był rozpatrywany w trybie wyborczym.

Anna Morawiecka, fot. Polsat NewsArticle

Pozew dotyczył artykułu Magdaleny Kozioł zamieszczonego pod koniec września we wrocławskim dodatku „Gazety Wyborczej”. - Siostra premiera Anna Morawiecka chce zostać burmistrzem Obornik Śląskich, którymi obiecuje rządzić niezależnie i „bez układów”. Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało, że przyzna gminie środki na nowy most. A propisowski starosta dał jej fundacji pieniądze na piknik, bez konkursu - napisała na początku tekstu.

Dalej dziennikarka stwierdziła, że Fundacja Anny Morawieckiej na organizację pikniku rodzinnego 1720 zł z budżetu Starostwa Powiatu Trzebnickiego (starostą jest Waldemar Wysocki do niedawna związany z PiS). - Pod stołem! Bez żadnego trybu i konkursu - skomentował cytowany w tekście Damian Sułkowski, radny powiatu trzebnickiego, obecnie startujący z listy Koalicji Obywatelskiej.

Anna Morawiecka pozwała autorkę artykułu i wydawcę „Gazety Wyborczej” w trybie wyborczym. Domagała się prostowania informacji, jakoby środki od Starostwa Powiatu Trzebnickiego zostały przekazane jej fundacji „pod stołem, bez żadnego trybu i konkursu”.

Sąd pierwszej instancji oddalił pozew. Natomiast w piątek Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zmienił to orzeczenie, nakazując „Gazecie Wyborczej”, żeby zaprzestała rozpowszechniania informacji zakwestionowanych przez Morawiecką, opublikowała sprostowanie oraz wpłaciła 10 tys. zł na rzecz fundacji Ludzie Jesieni w Siemianicach. Ten wyrok jest prawomocny.

Według danych ZKDP w sierpniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 89 535 egz. (po spadku o 12,1 proc. w skali roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” przegrała proces z Anną Morawiecką, musi sprostować nieprawdziwe informacje

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Larry
GW kłamstwo ma w swoim kodzie założycielskim....
odpowiedź
User
Klari
Chory z nienawiści ten, co wszędzie widzi GW i TVN! Wolę całą prawdę całą dobę!
Orzeczenie sądu – bez komentarza.
odpowiedź
User
he he he
GW - czyli wolna amerykanka, twarde łokcie i giętki kark w zwalczaniu przeciwników...
odpowiedź
User
Krótko
No to mamy już reformę sądów .....
odpowiedź