SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z Agory odchodzi Mateusz Szaniewski, odpowiadał za marketing subskrypcji „Gazety Wyborczej”

Z Agory odchodzi Mateusz Szaniewski, szef marketingu subskrypcji cyfrowych dziennika, były szef mediów społecznościowych „Gazety Wyborczej”. Nie wiadomo, z jakim tytułem się zwiąże, ani kto zastąpi go na stanowisku w tytule Agory. W maju odchodzi też szefowa subskrypcji "GW" - Danuta Breguła.

Mateusz Szaniewski, fot. Archiwum prywatne Article

Szaniewski o swoich zawodowych planach poinformował na Facebooku na początku kwietnia. W długim wpisie podziękował wielu osobom, z którymi pracował w „Gazecie Wyborczej”.

- Dumny jestem z budowy od zera newsletterów Wyborczej - to teraz absolutnie wyjątkowy na polskim rynku produkt, nowa jakość dziennikarska, która angażuje, jest kluczowa dla pozyskiwania i utrzymywania prenumeratorów, a przy okazji zarabia dobre pieniądze od reklamodawców. Cieszę się, że ciężką codzienną pracą udało się sprawić, że "Wyborcza" już prawie 260 tys. cyfrowych prenumeratorów, to światowy top - stwierdził.

Mateusz Szaniewski był związany z redakcją „Gazety Wyborczej” niemal przez 12 lat. Początkowo pracował w dziale zagranicznym jako dziennikarz, w 2012 roku dołączył jako dziennikarz do powstającego składu odnowionego serwisu Wyborcza.pl, by w pół roku później przejść do działu social mediów. Tam najpierw (2015 r.) został kierownikiem projektów, w 2017 roku – szefem mediów społecznościowych dziennika, a w dwa lata później - kierownikiem marketingu subskrypcji cyfrowych.

Zapytany przez portal Wirtualnemedia.pl o dalsze plany zawodowe, Mateusz Szaniewski nie odpowiedział. Agora informuje nas, że na zwalniane przez Szaniewskiego stanowisko zostanie przeprowadzona rekrutacja.

 

No i bum cyk cyk, dziś mój ostatni dzień w "Wyborczej"! To jedna z trudniejszych rzeczy, jakie pisałem, bo trzeba...

Opublikowany przez Mateusza Szaniewskiego Piątek, 2 kwietnia 2021

 

To już druga osoba na kluczowym stanowisku w subskrypcjach Wyborcza.pl, która żegna się z firmą. W lutym napisaliśmy, że w maju br. ze spółki odchodzi Danuta Breguła, dyrektorka strategii subskrypcyjnej „Gazety Wyborczej”. Jej stanowisko na razie zostanie nieobsadzone. Natomiast jej obowiązki, w tym kierowanie zespołem działu strategii subskrypcyjnej, przejmie Dorota Adamczyk-Mroczek, chief digital revenue officer „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl, która obecnie nadzoruje ten dział.

Według danych ZKDP w całym ub.r. średnia sprzedaż ogółem „GW” zmniejszyła się o 20,4 proc. do 68,3 tys. egz., a w czwartym kwartale - o 22,6 proc. do 65,3 tys. Na koniec ub.r. z subskrypcji cyfrowej „Gazety Wyborczej” korzystało 259,6 tys. użytkowników, o 41,7 tys. więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Z Agory odchodzi Mateusz Szaniewski, odpowiadał za marketing subskrypcji „Gazety Wyborczej”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AAA
GW/Agora się zwija, może nie dotrwać do końca kadencji PiSu, a wtedy ratunku nie będzie ;)
odpowiedź
User
czytelnik Wyborczej :-)
GW/Agora się zwija, może nie dotrwać do końca kadencji PiSu, a wtedy ratunku nie będzie


Tak zwija się :-)
260 tys. subskrybcji cyfrowych, rosnące przychody i zyski.
odpowiedź
User
Romek
Takie sukcesy z subskrypcji, że aż ludzie z działu są zwalniani a nie przepraszam sami odchodzą...
odpowiedź