SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maurice Saatchi i trzej dyrektorzy opuszczają agencję M&C Saatchi po skandalu finansowym

Maurice Saatchi, współzałożyciel agencji reklamowej M&C Saatchi odchodzi z agencji po tym, jak ujawniono nieprawidłowości związane z księgowością firmy. Wraz z nim odchodzą też dyrektorzy niewykonawczy: Lorna Tilbian, Michael Dobbs i Michael Peat.

Maurice Saatchi Article

Maurice Saatchi założył agencję M&C Saatchi w 1995 roku. Pełnił w niej funkcję dyrektora wykonawczego. Właśnie poinformował, że opuszcza firmę. Wraz z nim odchodzą też dyrektorzy niewykonawczy Lorna Tilbian, Michael Dobbs i Michael Peat.

Zagraniczne branżowe serwisy podają, że ich odejście jest skutkiem skandalu księgowego -  firma PwC ujawniła błędy w wysokości 11,6 miliona euro (15,3 miliona dolarów).

Według Financial Times nieprawidłowości księgowe zostały po raz pierwszy zauważone na początku tego roku przez byłych audytorów agencji - firmę KPMG podczas kontroli sprawozdań finansowych za 2018 rok.

Agencja M&C Saatchi niedawno straciła długoletniego klienta - NatWest na rzecz The & Partnership. Miało to miejsce w listopadzie br.

- Zaakceptowaliśmy decyzję tych dyrektorów o rezygnacji - powiedział prezes firmy Jeremy Sinclair w wydanym oświadczeniu. - Jesteśmy zdeterminowani, aby przywrócić wydajność operacyjną i rentowność firmy.

Dodał, że rozpoczęto proces przebudowy rady z nowymi niezależnymi dyrektorami, którzy będą mieli „mandat do przeprowadzenia pełnego przeglądu wszystkich aspektów zarządzania”.

Sinclair, który był współzałożycielem M&C Saatchi, pozostanie w zarządzie spółki, podobnie jak David Kershaw i Bill Muirhead, którzy pełnią odpowiednio funkcje CEO i dyrektora wykonawczego. W zarządzie pozostaje też dyrektor finansowy Mickey Kalifa.

W sierpniu PwC odkryła szereg historycznych „zniekształceń” w księgach spółki, w tym „zawyżone naliczone dochody” w wysokości 2,6 mln funtów brytyjskich. W ub. tygodniu audytor wydał kolejne ostrzeżenie informując o „luce” w zyskach na kwotę 11,6 mln funtów.

Maurice Saatchi założył londyńską agencję wraz ze swoim bratem Karolem w 1995 roku wkrótce po tym, jak para opuściła Saatchi & Saatchi, ich pierwszą agencję, która zyskała sławę w latach 70. i 80. XX wieku (Saatchi & Saatchi została później przejęta przez Publicis Group).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maurice Saatchi i trzej dyrektorzy opuszczają agencję M&C Saatchi po skandalu finansowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl