SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

McDonald’s promuje się jako pracodawca kampanią „Witamy w McDonald’s”

Wystartowała kampania wspierająca wizerunek McDonald’s na rynku pracy. Za działania pod hasłem „Witamy w McDonald’s” odpowiadają MJCC, DDB&tribal, Isobar Poland Group, OMD i 24/7Communication.

Article

Kampania skierowana jest do grup kandydatów potencjalnie zainteresowanych pracą w restauracjach McDonald’s. W akcji „Witamy w McDonald’s” prezentuje się pracowników w dwóch płaszczyznach: zawodowej i prywatnej. Poza młodymi, działania mają trafić m.in. do osób z niepełnosprawnościami, pracowników 50+ czy młodych matek.

Działania obejmują m.in. kampanię telewizyjną i VOD, nośniki OOH (w przypadku części z nich druk soczewkowy, dzięki któremu pracownicy w jednym miejscu pokazywani są zarówno przy pracy w restauracji, jak i w sytuacjach osobistych), marketing treści w rozgłośniach radiowych i prasie poradnikowej, a także targetowane działania online. Wszystkie materiały odsyłają do nowej strony internetowej, która została przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (spełnia standardy WCAG 2.0, jest również zintegrowana z modułem migam.org, który pozwala osobom niesłyszącym łączyć się z tłumaczem języka migowego).

Stacja 4Fun.TV przygotowała serię 3 testymoniali (minutowych bitów programowych) prezentujących historie młodych ludzi, zawodowo związanych z McDonald’s. Jędrzej z Gniezna, bliźniaczki Ola i Asia z Olsztyna oraz Karolina z Warszawy, opowiadają o łączeniu pracy z codziennymi obowiązkami, takimi jak studia, o swoich pasjach oraz spędzaniu wolnego czasu i relacjach ze znajomymi, również tymi poznanymi w pracy w McDonald’s.

- Działania realizowane przez 4Fun.TV w ramach kampanii McDonald’s wyraźnie pokazują, że komunikacja marketingowa coraz chętniej budowana jest na kontencie. Właściwie projektowane treści angażują odbiorców, są autentyczne i pozwalają budować relacje, a w tak wrażliwych obszarach jak employer branding, to wręcz bezcenne - komentuje Rafał Baran, prezes 4Fun Media, w skład której wchodzi 4Fun.TV.

 

 

Materiały emitowane w telewizji uzupełniane są przez aktywności w kanałach społecznościowych stacji na Facebooku oraz Instagramie, w ramach których publikowane są materiały zajawiające kampanię.

W realizację kampanii zaangażowane są agencje MJCC, DDB&tribal i Isobar Poland Group. Za planowanie mediów odpowiada dom mediowy OMD, a kontakt z mediami 24/7Communication.

Dołącz do dyskusji: McDonald’s promuje się jako pracodawca kampanią „Witamy w McDonald’s”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl