SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polski producent oprogramowania zmienia właściciela. MCI wyłożył ponad 163 mln zł

Fundusz inwestycyjny MCI Capital za 163,27 mln zł przejął 65,05 proc. spółki Webcon oferujące oprogramowanie biznesowe.

MCI Capital udziały Webcon przejął poprzez subfundusz MCI.EuroVentures 1.0, w którym ma 99,53 proc. wartości aktywów. Walory zostały kupione od dotychczasowych wspólników spółki.

Webcon sprzedaje oprogramowanie do automatyzacji procesów biznesowych i elektronicznego obiegu dokumentów. - Naszej platformie zaufało już ponad 850 firm z całego świata, z praktycznie każdej branży. Pomagamy zarówno globalnym korporacjom, jak i dużym i średnim firmom chcącym usprawnić swoje procesy - podkreśla spółka w swoim serwisie internetowym.

- Webcon zbudował produkt low code, który zyskał uznanie u wielu polskich i zagranicznych klientów. Jednocześnie spółka działa na szybko rosnącym rynku, który jest wspierany przez globalny trend cyfryzacji organizacji. Widzimy bardzo duży potencjał w dalszym skalowaniu spółki zarówno w Polsce, jak i zagranicą, w szczególności rynkach niemieckojęzycznych, gdzie realizuje ona już istotny udział swojej sprzedaży. Równocześnie firma przechodzi transformację w modelu sprzedaży z licencji wieczystych na subskrypcje i SaaS. W tych obszarach chcemy ją wesprzeć i wzmocnić – mówi Michał Górecki, starszy partner inwestycyjny w MCI.

- MCI posiada duże doświadczenie w rozwijaniu spółek B2B oferujących własne oprogramowanie, jak i we wspieraniu spółek w ekspansji zagranicznej. W obecnym portfelu posiadamy takie spółki B2B SaaS jak: IAI – lidera w obszarze rozwiązań e-commerce w Polsce, czy Focus – lidera w segmencie CPaaS. Cieszymy się, że będziemy mogli od teraz wspierać Webcon w skalowaniu spółki na rynkach europejskich - komentuje Tomasz Czechowicz, partner zarządzający w MCI.

- W ciągu kilkunastu lat rozwoju spółki udało nam się stworzyć platformę low-code dzięki której najbardziej wymagający klienci z Europy i Ameryki Północnej skutecznie digitalizują nawet najbardziej złożone procesy biznesowe. Rozpoczynając współpracę z MCI jesteśmy podekscytowani perspektywą skorzystania z ogromnego doświadczenia funduszu w zakresie ekspansji międzynarodowej spółek sektora technologicznego. Inwestycję traktujemy jako partnerstwo, dzięki któremu Webcon istotnie zwiększy skalę działalności, rozpoznawalność marki i przychody generowane na kluczowych rynkach międzynarodowych – mówi Radosław Putek, prezes zarządu Webcon.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. Webcon osiągnął wzrost przychodów z 36,15 do 43,57 mln zł, z czego 32,4 mln zł wypracowano od klientów krajowych, a 11,16 mln zł od tych z zagranicy. Zysk netto zwiększył się z 9,28 do 11,05 mln zł. Średnioroczne zatrudnienie w firmie wynosiło 61,6 etatów, oprócz siedziby w Krakowie ma ona biuro w Seattle.

Na koniec ub.r. głównymi udziałowcami spółki byli jej prezes Radosław Putek (67,6 proc.) i wiceprezes Łukasz Malina (22,5 proc.).

Natomiast grupa kapitałowa MCI Capital w zeszłym kwartale wypracowała 94,92 mln zł przychodów sprzedażowych i 81,13 mln zł zysku netto, wobec 73,85 mln zł wpływów i 60,44 mln zł zysku netto rok wcześniej. Większościowym akcjonariuszem spółki jest jej prezes Tomasz Czechowicz, ma 80,42 proc. walorów.

Dołącz do dyskusji: Polski producent oprogramowania zmienia właściciela. MCI wyłożył ponad 163 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl