SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MCI przejmuje Naviexpert

MCI Management planuje zrealizować inwestycję w spółkę Naviexpert w ciągu miesiąca po tym, jak w czwartek została zrealizowana większość warunków zawieszających umowy dotyczącą tej inwestycji.

Inwestycja przewiduje dofinansowanie spółki w kwocie 1 mln zł w dwóch rundach finansowania. W pierwszej rundzie inwestycji za 450 tys. zł fundusz MCI obejmie 47,37% udziałów w kapitale zakładowym spółki. Druga w wysokości 550 tys. zł będzie realizowana po zakończeniu 2007 roku i będzie skutkować objęciem kolejnej puli udziałów spółki w wysokości, która zostanie określona w oparciu o wycenę wskaźnikową spółki na 31 grudnia 2007 roku.

„Środki finansowe MCI zostaną przeznaczone na działania marketingowe i sprzedażowe, rozwój produktów i tworzenie nowych usług dodanych, a także na rozwój zespołu i wsparcie organizacji” – podano w komunikacie.

System Naviexpert działa na większości telefonów komórkowych i prowadzi użytkownika "od drzwi do drzwi" za pomocą precyzyjnych komunikatów głosowych. System pozwala na planowanie trasy do podanego adresu, który można na przykład wybrać spośród 1,7 miliona budynków w Polsce, lub jednego z prawie 60 tys. punktów takich jak bankomaty, siedziby firm, czy stacje benzynowe. Naviexpert udostępnia aplikację na telefon komórkowy za darmo. Korzystanie z systemu "on-line" jest możliwe po nabyciu abonamentu, który kosztuje 189 zł rocznie.

Inwestycja MCI przewiduje dofinansowanie Spółki w kwocie 2.000.000 zł. Poszczególne etapy inwestycji będą realizowane w latach 2006-2009.
Pierwsza runda finansowania w wysokości 450.000 zł jest  realizowana obecnie i oznacza objęcie przez MCI 47,37% udziałów w kapitale zakładowym spółki.
Druga runda w wysokości 550.000 zł będzie realizowana po zakończeniu 2007r. i będzie skutkować objęciem kolejnej puli udziałów spółki w wysokości która zostanie określona w oparciu o wycenę wskaźnikową spółki na 31.12.2007r.
Trzecia runda inwestycji będzie realizowana zgodnie z zapotrzebowaniem spółki po roku 2008.
Środki finansowe MCI zostaną przeznaczone na działania marketingowe i sprzedażowe, na rozwój produktu i tworzenie nowych usług dodanych, a także na rozwój zespołu i wsparcie organizacji. Warunki umowy inwestycyjnej przewidują preferencyjne warunki wyjścia z inwestycji dla MCI.

„Po przeszło 20-miesięcznym okresie rozwoju systemu i niespełna rocznym okresie obecności na rynku dojrzeliśmy do decyzji związania dalszych losów systemu z funduszem MCI. Mimo, że Naviexpert jest już dziś doceniany przez ok. 1000 użytkowników, to ciągle jest jeszcze słabo rozpoznawany na rynku nawigacji. Wsparcie finansowe MCI umożliwi nam przede wszystkim podjęcie działań marketingowych na bardzo dynamicznie rozwijającym się rynku nawigacji satelitarnej. Już w tej chwili oferujemy system nawigacji działający na telefonach komórkowych z najdokładniejszymi i najbardziej aktualnymi mapami Polski. Chcemy jednak  rozwijać go intensywnie w kierunku pełnego wykorzystania technologii „on-line”. Przykładem może być funkcja wytyczania trasy z automatycznym omijaniem korków i bieżących remontów. To tylko jedno z zastosowań, bo technologia „on-line” pozwala na o wiele więcej. Rozwój produktu w tym kierunku to następny cel, który chcemy zrealizować dzięki inwestycji MCI. Wierzę, że realizacja tych planów pozwoli nam osiągnąć w 2008 roku pozycję lidera na polskim rynku nawigacji satelitarnej dla telefonów komórkowych” – powiedział Maciej Hapke, Prezes Zarządu Naviexpert .

Piotr Kłodnicki, dyrektor inwestycyjny MCI, odpowiedzialny za realizację projektu tak komentuje inwestycje Funduszu: „Projekt Naviexpert jest typowym przykładem inwestycji technologicznej. Firma komercyjnie działa zaledwie od kilku miesięcy i jest jeszcze mało znana. Produkt jest jednak świetnie przygotowany technologicznie. Założyciele skupili się na dobrym przygotowaniu produktu inwestując w pierwszym kroku w badania i rozwój. Świadczy to o profesjonalnym podejściu do projektu i jego potencjale innowacyjnym. Środki MCI będą więc przeznaczone głównie na dalszy rozwój i doskonalenie  produktu, a nie jego tworzenie. Warto także podkreślić, że zarówno założyciele Naviexpert jak i kluczowi programiści związani są z Instytutem Informatyki Politechniki Poznańskiej, który jest wiodącym ośrodkiem informatycznym w kraju. MCI zdecydowało się na realizację tej inwestycji, gdyż widzimy ogromny potencjał w rozwijającym się rynku usług mobilnych w Polsce i na świecie a także bardzo wysoko oceniamy kompetencje technologiczne i organizacyjne założycieli spółki.”

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MCI przejmuje Naviexpert

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl