SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Media Group zajmie się obsługą mediową Banku Gospodarstwa Krajowego

Dom mediowy Media Group wygrał przetarg na świadczenie usług pośrednictwa w zakupie powierzchni reklamowej i czasu antenowego dla Banku Gospodarstwa Krajowego. Pokonał w nim sześciu konkurentów: Value Media, Mediacom, Mastermind Media, Codemedia, MullenLowe Mediahub i Effective Media Solutions.

Article

Bank Gospodarstwa Krajowego rozstrzygnął prowadzony od marca br. przetarg na obsługę mediową wybierając do współpracy dom mediowy Media Group. Agencja ta w finale postępowania pokonała sześć innych domów mediowych: Value Media, Mediacom, Mastermind Media, Codemedia, MullenLowe Mediahub i Effective Media Solutions.

BGK nie podał wysokości budżetu, jaki przeznaczy na zakup mediów.

Media Group zajmie się na zlecenie banku zakupem powierzchni reklamowych w prasie codziennej, branżowej i specjalistycznej, w internecie, na nośnikach outdoorowych oraz zakupem czasu reklamowego w radiu i telewizji. Ponadto będzie odpowiadać za przygotowanie i realizację strategii promocji wybranych przez Bank projektów (opracowanie media planu, dobór mediów, określenie budżetu, kontrola realizacji itp.). Będzie też doradzać w wyborze najkorzystniejszych formatów reklam i terminów publikacji, oraz doborze tytułów prasowych, serwisów internetowych i stacji telewizyjnych dla potencjalnych zleceń reklamowych BGK.

Bank na etapie ogłoszenia przetargu zastrzegł, że łączne wynagrodzenie za dwuletnią obsługę mediową nie może przekroczyć kwoty 2,02 mln zł brutto. Agencje, które złożyły swoje oferty w tym postępowaniu, już na wstępie musiały określić wysokość (kwota brutto w zł) proponowanego miesięcznego ryczałtu za tzw. gotowość do realizacji zadania, w tym zakupu mediów (z wyłączeniem kosztu zakupu mediów) oraz przygotowania i realizacji strategii promocji wybranych projektów BGK.

Najniższy ryczałt zaproponował za miesięczną „gotowość” do pracy MediaCom - 1,23 zł, najwyższą zaś - Codemedia: 7380 zł. Value Media zadeklarował kwotę 337,23 zł, Media Group - 100 zł, MullenLowe MediaHub - 1230 zł, Mastermind Media - 2412,20 zł. Effective Media nie podał tej stawki w złożonej ofercie (ostatecznie oferta tej agencji została odrzucona przed wyborem zwycięzcy).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Media Group zajmie się obsługą mediową Banku Gospodarstwa Krajowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl