SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mennica Polska oraz Mennica FIZAN zbyły wszystkie akcje Ruchu

Mennica Polska oraz Mennica Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych zbył wszystkie posiadane akcje spółki Ruch, podała spólka w komuniukacie. Zbycie akcji nastąpiło w wyniku realizacji zapisów na sprzedaż akcji złożonych w ramach wezwania ogłoszonego przez Lurena Investments.

Mennica Polska oraz Mennica FIZAN zbyły wszystkie akcje Ruchu

."Zgodnie z ww. pismem Mennica Polska zbyła 623.693 akcji Ruch (1,06% kapitału zakładowego) dających prawo do 623.693 głosów na walnym zgromadzeniu Ruch (1,06% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu). Zgodnie z ww. pismem Mennica Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych zbył 5.876.500 akcji Ruch (9,99% kapitału zakładowego) dających prawo do 5.876.500 głosów na walnym zgromadzeniu Ruch (9,99% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu)" - czytamy w komunikacie.

W końcu lipca Lurena ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji stanowiących 100% kapitału zakładowego Ruchu po cenie 10,7 zł za akcję. W ramach wezwania akcjonariusze złożyli zapisy na 51 088 410 akcji, stanowiących 86,85% kapitału zakładowego spółki. Wszystkie warunki wezwania zostały spełnione, a transakcja zostanie rozliczona 20 września 2010 r. Zamknięcie transakcji uzależnione było od złożenia w jego ramach zapisów na akcje stanowiące co najmniej 67% kapitału zakładowego Ruchu oraz uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Oba warunki zostały spełnione.

Zapis obejmujący wszystkie posiadane akcje spółki (56,84% kapitału zakładowego) złożyło także Ministerstwo Skarbu Państwa.

Lurena należy w całości do funduszy zarządzanych przez Eton Park Capital Management, L.P. Przy opracowaniu planu strategii rozwoju dla Ruchu Eton Park współpracował z  ICENTIS Capital sp. z o.o., spółką która koncentruje się na realizacji projektów inwestycyjnych o charakterze private equity.

Ruch jest największą siecią detaliczną w Polsce z około 7.000 punktami sprzedaży. Jest wiodącymhurtowym dystrybutorem prasy w Polsce z ponad 40% udziałem w rynku, zaopatrującym ponad 20.000 placówek. Ruch jest ponadto głównym dystrybutorem dóbr szybkozbywalnych (FMCG) z siecią 129 punktów sprzedaży hurtowej.

Narastająco w I-II kw. 2010 roku spółka miała 17,93 mln zł straty netto wobec 28,84 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1814,72 mln zł wobec 1963,15 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mennica Polska oraz Mennica FIZAN zbyły wszystkie akcje Ruchu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl