SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Messenger pozwoli użytkownikom na cofanie wysłanych wiadomości

Facebook pracuje nad wprowadzeniem w komunikatorze Messenger funkcji Unsend, która pozwoli użytkownikom na cofanie wysłanych omyłkowo wiadomości - wynika z nieoficjalnych informacji. Opcja umożliwi skasowanie treści zarówno po stronie nadawcy, jak i odbiorcy.

Article

W obecnej wersji Messenger pozwala na skasowanie wysłanej wiadomości do konkretnej osoby, jednak treść przekazu zniknie jedynie po stronie nadawcy - odbiorca nadal może ją odczytać.

Informacje o tym że Facebook, właściciel Messengera przygotowuje nową funkcję pozwalającą na wygodniejsze i bardziej skuteczne kasowanie wysłanych komunikatów mówiło się w branży od kilku miesięcy, jednak do tej pory nie została ona oficjalnie potwierdzona.

Teraz Jane Manchun Wong, ekspertka specjalizująca się w kwestiach bezpieczeństwa internetowego opublikowała na Twitterze grafiki potwierdzające, że inżynierowie Facebooka pracują nad nowym rozwiązaniem związanym z przekazywaniem wiadomości w Messengerze.

Z ujawnionych przez Wong informacji wynika, że do komunikatora zostanie wprowadzona funkcja o nazwie Unsend, która pozwoli użytkownikowi na cofnięcie wysłanej wiadomości.

Najważniejszą cechą planowanej opcji ma być fakt, że wiadomość zostanie usunięta zarówno po stronie nadawcy, jak i odbiorcy przekazu. Dzięki temu użytkownicy Messengera będą mogli odpowiednio zareagować na przykład w wypadku gdy wyślą przekaz nie do tej osoby, do której planowali.

Według przypuszczeń wprowadzając Unsend Facebook ograniczy czasowo możliwość skasowania wysłanej korespondencji, nie wiadomo jednak czy będzie to np. kilka minut, czy też jedynie kilkadziesiąt sekund.

Na razie nie ma żadnych informacji na temat tego kiedy nowa funkcja miałaby zostać udostępniona wszystkim użytkownikom Messengera, których liczba w ub.r. wynosiła na całym świecie ponad 1,3 mld miesięcznie.

W II kwartale 2018 roku Facebook zanotował przychód w wysokości ponad 13 miliardów dolarów, a zysk netto wzrósł do 5,1 miliarda dolarów.

Dołącz do dyskusji: Messenger pozwoli użytkownikom na cofanie wysłanych wiadomości

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
przemysław pająk
wszyscy drapiezcy seksualni pedofile i stalkerzy zacieraja rączki, zaden przyszły kandydat na posła czy radnego nie musi sie juz obawiac tego, ze swiat dowie się jakim jest oblechem
odpowiedź
User
maciej nowak
O to byłbym spokojny. Szczerze wątpię aby ta funkcja pozwalała na dogłębniejsze czyszczenie historii rozmów. Maks. kilka minut, kilkanaście sekund. A co sprawniejszy odbiorca zdąży zrobić zrzut ;)
odpowiedź
User
beata miloszewska
Na pewno chodzi o cofnięcie wiadomości która jeszcze nie została odczytana
odpowiedź