SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Meta wspiera program AI dla europejskich startupów. Ograniczony termin zgłoszeń

Startupy z Unii Europejskiej będą mogły wziąć udział w nowym  programie akceleracyjnym AI organizowanym przez firmy Meta, Hugging Face i Scaleway Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 sierpnia. Tak chcą doprowadzić do rozwoju ekosystemu sztucznej inteligencji we Wspólnocie.

Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Ogłoszony "AI Startup Program" jest przeznaczony dla startupów, które chcą zintegrować duże modele oprogramowania open source ze swoimi produktami - poinformowano w poniedziałek. Wybrane startupy uzyskają dostęp do otwartych modeli i zasobów w dziedzinie sztucznej inteligencji. Jak podkreślono, podjęte działania mają na celu rozwój ekosystemu sztucznej inteligencji w UE.

Hugging Face to platforma oparta na społeczności open source, która obsługuje modele i narzędzia uczenia maszynowego. Z kolei Scaleway jest firmą zajmującą się tworzeniem rozwiązań chmurowej infrastruktury AI. W komunikacie przekazano, że program, przy wsparciu inkubatora HEC, ma za zadanie rozwinąć pięć wybranych startupów na etapie MVP lub produktu. Eksperci w ramach programu wybiorą projekty oparte na dużych modelach open source, a także tych, które planują zintegrować ze swoimi produktami i usługami.

Meta wesprze europejskie starupy AI

Wybrane startupy będą mogły skorzystać z mentoringu technicznego zespołów badawczych w Meta Fundamental Artificial Intelligence Research, w tym: laboratorium badawczego sztucznej inteligencji czy dostępu do platformy i narzędzi Hugging Face oraz mocy obliczeniowej Scaleway, w celu rozwijania swoich usług w oparciu o elementy technologii AI typu open source - wyjaśniono.

Konkurs jest otwarty dla startupów ze wszystkich krajów UE. Zgłoszenia można składać internetowo do 16 sierpnia br.

Czytaj także: Apple i Meta negocjowały współpracę ws. sztucznej inteligencji. A to nie koniec wieści

Dołącz do dyskusji: Meta wspiera program AI dla europejskich startupów. Ograniczony termin zgłoszeń

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl