SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Meta VR for Good sfilmowała, jak Ukraina walczy o zachowanie swojej kultury w trakcie wojny

Meta VR for Good ogłasza premierę filmu "You Destroy. We Create. The war against Ukaine's culture" (pol.: Ty niszczysz. My tworzymy. Wojna z kulturą Ukrainy) – 25-minutowego wideo, które dokumentuje wysiłki na rzecz zachowania kultury na Ukrainie podczas wojny.

Sfilmowane w strefie działań wojennych przez NowHere Media (wielokrotnie nagradzane studio VR/AR z Berlina) immersyjne wideo opowiada historie Ukraińców żyjących wśród zniszczeń i tworzących sztukę pomimo trudnej sytuacji, w której się znaleźli. Film jest dostępny w Meta Quest TV (Quest 2) oraz Horizon Worlds.

Film został nakręcony przy użyciu wysokiej klasy sprzętu, który integruje 2D, animację i motion graphics. Umożliwia bezpośrednie obserwowanie tego, jak unikalne i wyjątkowe dziedzictwo kulturowe Ukrainy stało się zakładnikiem wojny. Widzowie mogą także poznać inspirujących ludzi na linii frontu, którzy je chronią. Film trafnie oddaje, co to znaczy być artystą ulicznym, gdy twoje miasto jest bombardowane, co to znaczy być muzykiem, gdy twój kraj zagrożony, i co się dzieje, gdy muzea nie wystawiają już swoich zbiorów, a zamiast zmuszone są je ukrywać.

VR for Good finansuje, wspiera i promuje immersyjne sposoby opowiadania narracji, skupiając się na ich pozytywnym wpływie społecznym. Wykorzystuje unikalne możliwości VR do przedstawiania ludzkich historii, które promują empatię i wzmocnienie.

Dołącz do dyskusji: Meta VR for Good sfilmowała, jak Ukraina walczy o zachowanie swojej kultury w trakcie wojny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl