SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Metamorfoza portalu Gery

Portal Gery gruntownie zmienia oblicze i wprowadza nowy standard budowy stron

Główna strona portalu Gery.pl została gruntowanie zmodernizowana. Wprowadzono nowatorskie rozwiązanie nawigacji opartej o system zakładek nie stosowane dotychczas przez nikogo przez co strona zawiera dziesięciokrotnie więcej informacji niż do tej pory a zarazem otwiera się bardzo szybko ze względu na mała objętość kodu. Zmieniono również kolorystykę oraz sposób kodowania strony na nowocześniejszy język jakim jest xhtml.

W trakcie prac nad nową stroną główną portalu podpisano umowę o współpracy z firmą Bankier S.A. oraz włączono w struktury portalu jeden z największych serwisów ogłoszeniowych AdCentral.pl.

Największej przebudowie uległo oprogramowanie strony, które pozwala w chwili obecnej na korzystanie z 10 wyszukiwarek tematycznych obecnych w portalu z poziomu strony głównej. Na stronie głównej pomieszczono w zgrabny sposób nie tylko wyszukiwarki ale też informacje, które do tej pory znajdowały się tylko na podstronach portalu. Rozszerzono również zakres informacji obecnych wcześniej. W poszczególnych sekcjach zobaczyć możemy dodatkowe informacje jak np. premiery samochodowe czy felietony w sporcie.

Użytkownik po stronie głównej portalu ma możliwość poruszania się za pomocą unikalnego systemu zakładek. Klikając w poszczególne zakładki zmienia się cała zawartość bloku oraz w przypadku zakładek umiejscowionych na górze również kolorystyka. Każda zakładka górna zawiera wyszukiwarkę oraz przydatne tematycznie linki nawiązujące do wyszukiwarki.

W zakładkach umiejscowionych niżej umieszczono informacje z różnych dziedzin życia plus dodatkowe przydatne informacje jak premiery, nowości, felietony.

To wszystko udało się pomieścić na stronie, której wielkość kodu to zaledwie 34,7kb. Biorąc pod uwagę ilość informacji zawartych na stronie Gery.pl jest to najlżejszą stroną wśród polskich portali i czas załadowania strony do przeglądarki jest również najszybszy.

Wprowadzone zmiany mają na celu przyciągnięcie internautów znudzonych stronami portali, które serwują im na stronach głównych dosłownie wszystko i nic. Długo analizowaliśmy w naszym kręgu kwestię umieszczenia tylu elementów na jednej stronie w rozsądny sposób. Pomysł umieszczenia dużej liczby zakładek zrodził się kilka miesięcy temu. Realizacja całego projektu wymagała sporej inwencji twórczej stąd trwała odpowiednio dłużej niż przewidywaliśmy. Wkrótce oddamy do rąk internautów stronę na którą wielu z nich czekało podświadomie. Jestem przekonany, że docenią oni wysiłek jaki włożyliśmy w to aby ich zadowolenie z korzystania z naszego portalu było jak największe.- mówi Gerard Grech, właściciel portalu Gery.pl

W trakcie prac nad nową stroną główną portalu podpisano umowę o współpracy z firmą Bankier S.A. oraz włączono w struktury portalu jeden z największych serwisów ogłoszeniowych AdCentral.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Metamorfoza portalu Gery

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl