SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Metro w Indiach będzie zautomatyzowane

Siemens Mobility wspólnie z Bengaluru Metro Rail wdrożą system pełnej automatyzacji (GoA4) w ramach rozbudowy metra w Bengaluru. Będzie to pierwszy projekt CBTC w Indiach, który pozwala na automatyczne sterowanie i obsługę pociągów.

Article

Siemens Mobility zainstaluje na 18,8 km linii żółtej system kontroli pociągów oparty na komunikacji (CBTC), który będzie wyposażony w elektroniczne blokady, system automatycznej ochrony i nadzoru pociągu oraz system telekomunikacyjny.

Zautomatyzowana sygnalizacja i obsługa pociągu ma pozwolić na prowadzenie pociągów w odstępie 90 sekund.

- Nasza nowoczesna technologia pozwala na obsługę pociągów bez udziału maszynistów, ponieważ będą one automatycznie kontrolowane i nadzorowane bez żadnej interwencji ze strony personelu pokładowego - powiedział Michael Peter, CEO Siemens Mobility.

Bengaluru jest stolicą indyjskiego stanu Karnataka, a ludność jego obszaru miejskiego szacuje się na ponad 12 mln. System metra Bengaluru, potocznie nazywany Metrem Namma, budowany jest etapami. Faza 1 została uruchomiona w czerwcu 2017 r., a jej codzienne użytkowanie wynosi 450 tys. osób. System obejmuje 42,3 km i obsługuje 40 stacji, z liniami biegnącymi na osi północ-południe i wschód-zachód. Etap 2, który obecnie jest w fazie budowy, ma objąć 72,1 km i dodać dwie nowe linie, które dodatkowo rozszerzą system na istniejącej sieci. Linia żółta o długości 18,8 km, która będzie wyposażona w technologię Siemens Mobility CBTC, będzie miała 16 stacji.

W ramach systemu CBTC firmy Siemens Mobility, technologia radiowa dostarcza w czasie rzeczywistym danych o położeniu i prędkości pojazdów, umożliwiając operatorom systemu zwiększenie liczby pojazdów na linii kolejowej. Ponadto technologia ta precyzyjnie lokalizuje każdy pociąg na torach i kontroluje prędkość, zapewniając możliwość ciągłej aktualizacji stanu systemu, co skutkuje mniejszymi opóźnieniami i aktualnymi informacjami o podróży.

Rozwiązanie Siemens Mobility CBTC jest już używane w takich miastach jak Sao Paulo, Paryż, Pekin, Singapur i Nowy Jork.

Dołącz do dyskusji: Metro w Indiach będzie zautomatyzowane

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl